Başbakan Yardımcısı Şimşek:

Başbakan Yardımcısı Şimşek:
Başbakan Yardımcısı Şimşek:
- "Yapacağımız reformlarla güven ve istikrar ortamı daha da pekişecek. Daha çok yatırım daha çok istihdamla Türkiye daha hızlı bir şekilde büyüyecek" - "Teşvik ve yatırımları destek noktasında biz her zaman iş aleminin yanındayız"

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, yapacakları reformlarla güven ve istikrar ortamının daha da pekişeceğini belirterek, "Daha çok yatırım daha çok istihdamla Türkiye daha hızlı bir şekilde büyüyecek" dedi.

Şimşek, Kahramanmaraş Havaalanında gazetecilere yaptığı açıklamada, AB ile sürecin yeniden canlandırılmış olmasının Türkiye açısından çok önemli olduğunu söyledi.

Türkiye'nin AB ile uyum sürecinin aynı zamanda reform gündemi ve fon programıyla son derece uyumlu olduğunu dile getiren Şimşek, şunları kaydetti:

"Türkiye'nin hem içeride hem dışarıda çok güçlü çıkmalara ihtiyacı var, AB de onlardan bir tanesidir. Reform programı ve kamu maliyesindeki güçlü duruş da bir üçüncüsüdür. Türkiye'nin, bu zor bölgesel ve küresel konjonktürde siyasi istikrarının varlığı, makro ekonomik temellerinin sağlamlığı bizim için en büyük güvencedir. İnşallah yapacağımız reformlarla güven ve istikrar ortamı daha da pekişecek. Daha çok yatırım daha çok istihdamla Türkiye daha hızlı bir şekilde büyüyecek."

Gaziantep'te düzenlenen 22. Uluslararası Ayakkabı Terlik Saraciye ve Yan Sanayi (GAPSHOES) Fuarı'na katılacağını anlatan Şimşek, Türkiye'nin üretmeye ve ihracat yapmaya devam ettiğini vurguladı. 

Kahramanmaraş'ta da aynı şekilde üretim, istihdam ve yatırımın güçlü bir şekilde sürdürüldüğüne işaret eden Şimşek, "Teşvik ve yatırımları destek noktasında biz her zaman iş aleminin yanındayız" diye konuştu.

Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç ve diğer ilgililer tarafından karşılanan Şimşek, daha sonra Gaziantep'e hareket etti.