Berke Barajı etrafından doğa yürüyüşü

Berke Barajı etrafından doğa yürüyüşü
Berke Barajı etrafından doğa yürüyüşü
KAHRAMANMARAŞ (AA) - Kahramanmaraş ve Gaziantepli doğa severler, kentin doğasını anlatmak için Berke Barajı ve göl çevresinde yürüyüş...

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Kahramanmaraş ve Gaziantepli doğa severler, kentin doğasını anlatmak için Berke Barajı ve göl çevresinde yürüyüş düzenledi.

Kahramanmaraş Dağcılık Arama ve Kurtarma Derneği'nin (KADAK) organizesiyle kente gelen  Gaziantep Dağcılık ve Doğa Sporları Derneği (GADAK) üyelerince, Berke Barajı, Çatalçam Şelalesi gibi çevredeki doğal güzelliklerin bulunduğu alanlarda, gezi düzenlendi.

KADAK Başkanı Sait Kılıçsallayan, yaptığı açıklamada, Kahramanmaraşlılar muhteşem bir coğrafyaya sahip olmanın gururunu yaşadıklarını, bu değerlerin de kıymetinin bilinmesi gerektiğini kaydetti.

Dernek olarak her hafta farklı bir bölgeye giderek keşfettikleri yerlerin tanıtımını yaptıklarını ifade eden Kılıçsallayan, şunları kaydetti:

"Gerek ilimizden gerekse komşu illerden hatta farklı ülkelerden gelen katılımcılarla ilimizin turizm potansiyelini geliştirmeye katkı sağlıyoruz. Dağlar hepimizin. Kim bu şehir için bir şeyler yapıyorsa Allah ondan razı olsun. Bizler her hafta cumartesi ve pazar günleri yaptığımız doğa gezilerimize tüm Kahramanmaraşlıları bekliyoruz."


  ETİKETLER:

  Gaziantep

  ,

  Turizm

  ,

  Pazar

  ,

  doğa

  ,

  komşu