"Biyokaçakçılık ve Kahramanmaraş'ın Bitki Çeşitliliği" semineri

"Biyokaçakçılık ve Kahramanmaraş'ın Bitki Çeşitliliği" semineri
"Biyokaçakçılık ve Kahramanmaraş'ın Bitki Çeşitliliği" semineri
KAHRAMANMARAŞ (AA)- Elbistan ilçesinde, "Biyokaçakçılık ve Kahramanmaraş'ın Bitki Çeşitliliği" konusunda seminer verildi.Orman ve Su işleri...

KAHRAMANMARAŞ (AA)- Elbistan ilçesinde, "Biyokaçakçılık ve Kahramanmaraş'ın Bitki Çeşitliliği" konusunda seminer verildi.

Orman ve Su işleri Kahramanmaraş Şube Müdürlüğü'nden Ziraat Mühendisi Dilek Güler ve Biyolog Özlem Gülnar tarafından Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu'nda verilen seminerde,  Türkiye 'nin sahip olduğu biyolojik kaynakların izinsiz olarak yurt dışına çıkartılmasının önlemek amacıyla biyokaçakçılıkla mücadele projesi çalışmalarına ilişkin bilgiler verildi.

Biyolog Özlem Gülnar, burada yaptığı konuşmada, "Biyolojik Kaçakçılık ve 4915 Sayılı Kara Avcılığı Kanunu" hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

Amaçlarının insanlarda bitki ve canlı kaçakçılığı yönünde farkındalık oluşturmak olduğunu anlatan Gülnar, "Burada biyokaçakçılık nedir? Neden önemlidir ve nasıl önlenebilir?  Bu konularda katılımcılara bilgi veriyoruz. Kahramanmaraş endemik bitki çeşitliliği yönünden zengin bir ilimizdir. İnsanların bitki örtüsünü neden koruması gerektiği yönünde de bilinç oluşturmaya çalışıyoruz" diye konuştu.

Seminere, kamu görevlileri, sivil toplum örgütü temsilcileri, mahalle muhtarları ve korucuları katıldı.