Büyük Zafer'in 93. yıl dönümü

Büyük Zafer'in 93. yıl dönümü
Büyük Zafer'in 93. yıl dönümü
KAHRAMANMARAŞ (AA) - 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü, kent merkezi ve ilçelerde düzenlenen törenlerle kutlandı.Afşin...

KAHRAMANMARAŞ (AA) - 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü, kent merkezi ve ilçelerde düzenlenen törenlerle kutlandı.

Afşin ilçesinde düzenlen tören, Hükümet Konağındaki Atatürk Anıtı'na Afşin Kaymakamı Ali Edip Budan'ın çelenk koyması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Çoğulhan Jandarma Asayiş Komando Bölük Komutanlığında görevli Jandarma Astsubay Çavuş Erkan Örs'ün, günün anlam ve önemini ifade eden konuşmasının ardından, Afşin Kaymakamı Ali Edip Budan'ın makamında protokol üyelerini kabul etmesiyle 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları sona erdi.

Programa, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Mehmet Demir, Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven, resmi daire amirleri, askeri erkan, emniyet teşkilatı, sivil toplum örgütleri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

- Andırın ilçesindeki kutlamalar

Andırın Şehit Tacettin Çeribaş Anadolu Lisesi'nde düzenlenen tören, Andırın Kaymakamı Mustafa Maslak, Garnizon Komutanı Kıdemli Başçavuş Bülent Tekerek ve Andırın Belediye Başkan Vekili Hasan Önsel'in Atatürk Anıtı'na çelenk koyması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Günün önem ve anlamını belirten konuşmayı yapan Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Fatih Mehmet Akel, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 93. yıl dönümünü onur ve kıvanç içerisinde kutladıklarını söyledi.

Türkiye Cumhuriyetinin varlığını devam ettirmek adına var güçleriyle çalışacaklarını ifade eden Akel, büyük Türk milletinin 30 Ağustos Zafer Bayramını canı gönülden kutladığını kaydetti.

Daha sonra Kaymakam Maslak, beraberinde Tekerek ve Önsel ile makamında tebrikleri kabul etti.

Elbistan, Göksun, Nurhak, Ekinözü, Türkoğlu, Pazarcık ve Çağlayancerit ilçelerinde, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü düzenlenen törenlerle kutlandı.