Çadır kentte ramazan hazırlığı

Çadır kentte ramazan hazırlığı
Çadır kentte ramazan hazırlığı
- Kahramanmaraş'ta, 16 bin Suriyeli'nin barındığı çadır kentte ramazan hazırlıkları devam ediyor - Suriyeli Yahya: "Bundan sonraki ramazanları memleketimizde geçirebilmenin ümidiyle yaşıyoruz"

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Kahramanmaraş'ta, 16 bin Suriyeli'nin barındığı çadır kentte ramazan hazırlıkları sürüyor.

Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Türkiye 'ye sığınan ve Kahramanmaraş çadır kentte yerleştirilen Suriyeliler, bir ramazanı daha vatanlarından uzakta geçirecek olmanın burukluğunu yaşıyor.

Ramazan dolayısıyla kendilerine özgü hazırlıklar yapan Suriyeli misafirler, çadırlarını temizliyor, mescitlerde bakım ve onarım yapıyor.

Bir sonraki ramazanı memleketlerinde geçirmenin hayalini kuran misafirlere, çadır kent yönetimi de her türlü desteği sağlıyor.

Suriyeli Muhammet Yahya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bundan sonraki ramazanları memleketlerinde geçirebilmenin ümidiyle yaşadıklarını belirtti.

Suriye'nin adını bile anarken duygulandığı gözlenen Yahya, "Türk hükümeti bizi bağrına basıp, her türlü acımızı paylaşıp ihtiyaçlarımızla yakından ilgilendi. Allah herkesten razı olsun ancak insanın memleketi gibisi yok" dedi.

Ahmet Devli de Türkiye'de gördükleri ilgi ve alakayı hiçbir zaman unutamayacaklarını ifade etti.

Suriye ordusu tarafından yapılan bombardımanlarda evlerinin yıkıldığını anlatan Ahmet Neccar ise Türkiye'nin kendilerini vatandaşlarından ayırt etmeden her türlü ihtiyaçlarını giderdiğini dile getirerek, ramazanın bütün insanlığa huzur ve saadet getirmesini diledi.


  ETİKETLER:

  Suriye

  ,

  Türkiye

  ,

  Ramazan

  ,

  zaman

  ,

  kent