Camide badminton ve masa tenisi kursu

Camide badminton ve masa tenisi kursu
Camide badminton ve masa tenisi kursu
- Kahramanmaraş'ta Yaz Kur'an kursuna giden öğrencilere, cami avlusunda badminton ve masa tenisi eğitimi veriliyor

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığı arasında imzalanan protokol gereğince, Kahramanmaraş'ta yaz Kur'an kurslarına giden öğrencilere, badminton ve masa tenisi eğitimi de veriliyor.

Sarayaltı Camisindeki Yaz Kur'an Kursuna katılan 75 öğrenci , Kur'an-ı Kerim okuma, itikat, ibadet gibi derslerin yanı sıra cami avlusunda badminton ve masa tenisi oynuyor.

 l Müftüsü Muhammet Gevher, yaptığı açıklamada, her yıl olduğu gibi bu yıl da yaz Kur'an kurslarına yoğun ilgi olduğunu söyledi.

Geçen yıl yaz dönemi kurslarına 50 bin öğrencinin katıldığını anlatan Gevher, bu yıl her camide din görevlisi başına 60-70 öğrenci düştüğünü belirtti.

Gevher, çocuklara camileri sevdirmek için çeşitli faaliyetlerin düzenlendiğini, badminton ve masa tenisinin de bunlardan ikisi olduğunu dile getirerek "Cami denildiğinde çocuklarmızın aklına sevgi, saygı ve hoş vakit geçirmenin gelmesi lazım. Bunun için çalışıyoruz. Çocuklarımız şimdi hoca ve cemaatle daha iyi vakit geçiriyorlar. Ayrıca eğlenceli vakit geçirmeleri için sportif faaliyetler yapmalarını sağlıyoruz" dedi. 

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kaçakçı ise okulların kapanmasının ardından çocukların Kur'an kurslarına katıldığını belirterek çocukların hepsinin aynı zamandan potansiyel sporcu adayı olduğunu söyledi.

Yaz Kur'an kurslarında eğitim  gören çocukların uzman antrenörler eşliğinde spor da yaptığını anlatan Kaçakçı, çocuklara badminton ve masa tenisi oynamayı öğrettiklerini kaydetti. 

Kursa katılan Anıl Kocabaş ise camide Kur'an-ı Kerim okumayı öğrendiğini, hocalarından çok memnun olduklarını belirterek spor etkinliklerinin camiye olan ilgisini artırdığını vurguladı.