CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu:

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu:
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu:
- "Bu ülkeyi savunan, bayrağımızı savunan, ülkeyi savunan, gençlerimizi savunan, Türkiye'nin geleceği konusundaki kaygıları giderecek tek parti var; Gazi Mustafa Kemal'in partisi Cumhuriyet Halk Partisi" - "Siyaset, vatandaşın derdini çözmektir. Siyaset vatandaşın çocuğuna iş bulmaktır. Devlet kinle yönetilmez, öfkeyle yönetilmez, önyargıyla yönetilmez. Devlet bilgiyle, ahlakla, sabırla yönetilir"

KAHRAMANMARAŞ (AA) - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Bu ülkeyi savunan, bayrağımız savunan, ülkeyi savunan, gençlerimizi savunan, Türkiye'nin geleceği konusundaki kaygıları giderecek tek parti var; Gazi Mustafa Kemal'in partisi Cumhuriyet Halk Partisi" dedi.

Kılıçdaroğlu, seçim çalışmaları kapsamında geldiği Kahramanmaraş'ın Andırın ilçesinde, parti otobüsünden vatandaşlara hitap etti.

Memlekete, bayrağa, şehitlere, gazilere sahip çıkacaklarını belirten Kılıçdaroğlu, Mithat Cemal Kuntay'ın, "Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır" beyitini hatırlattı. 

Vatanını sevdiğini dile getiren Kılıçdaroğlu, milli iradenin ortaya çıkması için vatandaşlara, sandığa gidip oy kullanmalarını tavsiye etti. 

Türkiye'nin terör örgütleri PKK ve DAEŞ'den kurtulması gerektiğini kaydeden Kılıçdaroğlu, "Sanki PKK belası yetmezmiş gibi bir de şimdi IŞİD belası çıktı. Bunlardan kurtarmamız lazım. Ben Türkiye'yi terör belasından kurtaracağım. Dış politikayı yeniden ama yeniden 'Yurtta Barış Dünyada Barış' ilkesi çerçevesinde yeniden sürdüreceğim. Ortadoğu bataklığına Türkiye'yi sürüklemeyeceğim. Bunların sözünü veriyorum" dedi.

Vatandaşların sandığa giderken düşünmelerini, ellerini vicdanlarına koymalarını isteyen Kılıçdaroğlu, "13 yılda memleketi bu hale getirdiler. Hepimiz ne olduğunu çok iyi biliyoruz. Vatandaş borç batağında, çiftçi alın terinin karşılığını alamıyor. Bir başka partimiz var. Sağolsun o da her şeye 'hayır' diyor. Yav kardeşim her şeye niye 'hayır' diyorsun? 'Hayır' diyorsan her şeye, niye siyasete giriyorsun? Girme o zaman. Onu da söyledim. Bir başka parti var. Zaten onun ne yaptığı da belli değil. Denklem dışı. Bu ülkeyi savunan, bayrağımız savunan, ülkeyi savunan, gençlerimizi savunan, Türkiye'nin geleceği konusundaki kaygıları giderecek tek parti var; Gazi Mustafa Kemal'in partisi Cumhuriyet Halk Partisi" diye konuştu.

- "Aldığım aylıkla gül gibi geçiniyorum"

Kılıçdaroğlu, siyasetin köşeyi dönme sanatı olmadığını belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Siyaset vatandaşın derdini çözmektir. Siyaset vatandaşın çocuğuna iş bulmaktır. Devlet kinle yönetilmez, öfkeyle yönetilmez, önyargıyla yönetilmez. Devlet bilgiyle, ahlakla, sabırla yönetilir. Devlet böyle yönetilir. Ben illa gelin CHP'ye oy verin diye, bunu söylemek için gelmedim. Türkiye seçime giderken şunu söylüyorum; artık bıktıysanız, bu ülkede namuslu siyaset olsun istiyorsanız, toplanan her verginin hesabı millete verilsin istiyorsanız, 'bu millet artık soyulmaktan bıktı' diyorsanız, 'bir namuslu adam gelsin ve bu ülkeyi yönetsin' diyorsanız, 'her kuruşun hesabını bu millete versin' diyorsanız, 'eğer bir yerde bir çocuk açsa o ülkenin başbakanı rahat uyumayacak' diyorsanız, adresi değiştirin, yeri değiştirin, algıları değiştirin. Ben bunu istiyorum. Benim makamda ve mevkide hiçbir beklentim yok. Aldığım aylıkla gül gibi geçiniyorum."

Kendisine yetki verilmesi halinde vatandaşlarla Türkiye'nin sorunlarını çözeceğini belirten Kılıçdaroğlu, memlekette huzur istediklerini söyledi. 

Refahı ve huzuru isteyen bütün vatandaşları CHP'nin çatısı altına beklediğini dile getiren Kılıçdaroğlu, "Gelin hep beraber bu ülkede huzuru, refahı sağlayalım. Bu ülkede açlık, fakirlik olmasın. Herkes kazansın. Ben irademi birilerine ipotek etmedim. Hesabı ancak ve ancak halka verir siyasetçiler. Hiçbir vatandaşımı ayırmam. Oy versin, vermesin. 78 milyon yurttaşımı kucaklarım. Bu ülkede beraber olmazsak, birlikte yaşamazsak kavga çıkar. Kavgaya ayıracak zamanımız yok. Kine ve öfkeye ayıracak zamanımız yok. Birlikte yaşamaya ve bu güzel ülkeyi birlikte kalkındırmaya ihtiyacımız var. Yetki verin Türkiye'nin bütün sorunların çözelim. Ben buna kesinlikle inanıyorum çünkü 27,5 yıl devlette çalıştım. Devlet nasıl yönetilir iyi bilirim" ifadelerini kullandı.