CHP Parti Meclisi Üyesi Özkan, Kahramanmaraş'ta

CHP Parti Meclisi Üyesi Özkan, Kahramanmaraş'ta
CHP Parti Meclisi Üyesi Özkan, Kahramanmaraş'ta
KAHRAMANMARAŞ (AA) - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi Üyesi Tuncay Özkan, "İnsanların mutlu yaşaması için çalışacağız" dedi.Özkan,...

KAHRAMANMARAŞ (AA) -  Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP ) Parti Meclisi Üyesi Tuncay Özkan, "İnsanların mutlu yaşaması için çalışacağız" dedi.

Özkan, partisinin Elbistan İlçe Teşkilatında düzenlenen salon toplantısında, genel seçimlerin ülke için çok önemli olduğunu söyledi.

Türkiye Cumhuriyetinin ve Cumhuriyet Halk Partisi'nin kurucusu olan Mustafa Kemal Atatürk 'ün, ülkeyi adalet, özgürlük ve barış olmak üzere üç direğin üzerine kurduğunu ifade eden Özkan, şunları kaydetti:

"Bizim gibi düşünmeyen ve bize oy vermeyen herkes için adaletli olacağız. İktidara geldiğimizde emeklilere yüzde 100 oranında zam yapacağız. Hastanelerde alınan katkı payı ile ilaçtan alınan katkı paylarını kaldıracağız. İkinci bir işte çalışan emeklinin maaşından yüzde 10 kesintiyi kaldıracağız. Eğitim kesintisiz 12 yıl olacak. Her mahalleye bir kreş yapacağız. Çiftçinin ürettiği mahsule alım garantisi vereceğiz. Bütün bu saymış olduğum hizmetlerin projesi elimizdedir. İnsanların mutlu yaşaması için çalışacağız."

Özkan, genel seçimlerde kadınlara büyük sorumluluk düştüğünü sözlerine ekledi.