CHP'li Koç'un memur atamalarına ilişkin iddiası

CHP'li Koç'un memur atamalarına ilişkin iddiası
CHP'li Koç'un memur atamalarına ilişkin iddiası
- AK Parti Grup Başkanvekili Ünal: "Paralel yapı tarafından eline tutuşturulan bilgileri hiçbir araştırmaya tabi tutmadan, insanların kişilik haklarını ve emeklerini rencide edici şekilde açıklaması son derece ahlak dışıdır"

KAHRAMANMARAŞ (AA) - AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal,  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç'un, memur atamalarına dair iddiasına ilişkin, "Paralel yapı tarafından eline tutuşturulan bilgileri hiçbir araştırmaya tabi tutmadan, insanların kişilik haklarını ve emeklerini rencide edici şekilde açıklaması son derece ahlak dışıdır" ifadelerini kullandı.

Ünal, yaptığı yazılı açıklamada, Koç'un iddialarının asılsız olduğunu belirterek, şunları kaydetti: 

"Paralel yapı tarafından eline tutuşturulan bilgileri hiçbir araştırmaya tabi tutmadan, insanların kişilik haklarını ve emeklerini rencide edici şekilde açıklaması son derece ahlak dışıdır. Bu gerçek dışı açıklamalar içerisinde yer alan aileme ilişkin bilgiler gerçeği yansıtmamaktadır. Bu sebeple açıklama yapma zarureti doğmuştur."

Mehmet Menderes Ünal'ın yükselme ya da sınavsız memuriyetinin söz konusu olmadığını belirten Ünal, "Kardeşim Mehmet Menderes Ünal'ın Biruni Üniversitesi İdari Direktörlüğü yaptığı iddia edilmiştir. Mehmet Menderes Ünal 26 yıl şerefiyle görev yaptığı Emniyet Genel Müdürlüğü'ndeki memuriyetinden iki yıl önce emekli olmuştur. Bir özel sektör kurumu olan Biruni Üniversitesi'nde çalışmaya başlamıştır. Bu üniversite devlet kurumu değildir. Mehmet Menderes Ünal burada memur olarak çalışmamaktadır. Bir yükselme ya da sınavsız memuriyet söz konusu değildir" ifadelerini kullandı.

Mehmet İlker Ünal'ın ise uzun yıllar Milli Eğitim Bakanlığı 'nda onuruyla çeşitli kademelerde yöneticilik görevi yaptığını ve 2012 yılında herhangi bir torpil söz konusu olmadan tamamen ilgili bakanın takdiriyle Sağlık Bakan Müşaviri olarak atandığını aktaran Ünal, şöyle devam etti:

"Bu atamada herhangi bir gayri ahlaki veya gayri kanuni durum olmadığı gibi, şahsımın da hiçbir şekilde dahili söz konusu olmamıştır. Geçmişte devlet kadrolarını fütursuzca kendi yakınları ve yandaşlarıyla dolduran ve bunu gururla anlatmaktan imtina etmeyen bakanlara sahip bir partinin sözcüsünün paralel yapının eline tutuşturduğu belgelerle gerçeği tahrif etmesi bizi şaşırtmamıştır. Toplum yararına politikalar üretemeyen CHP'nin kişileri rencide edici iftiralar üretmekte son derece becerikli olduğu görülmektedir."