"Çoluk Çocuk Okuyoruz Projesi"

"Çoluk Çocuk Okuyoruz Projesi"
"Çoluk Çocuk Okuyoruz Projesi"
KAHRAMANMARAŞ (AA) - Andırın ilçesinde öğrenci velileri, çocuklarıyla birlikte aynı sıralara oturarak, yazılı oldular.İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün...

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Andırın ilçesinde öğrenci velileri, çocuklarıyla birlikte aynı sıralara oturarak, yazılı oldular.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün "Eğitimde İyi Örnekler Uygulamaları" projesi kasamında Tufanpaşa İlkokulu Müdürlüğü tarafından hazırlanan "Çoluk Çocuk Okuyoruz" çalışmasıyla öğrenci velileri çocuklarının okul heyecanına ortak oldu. Veliler çocuklarıyla birlikte yazdı birlikte okudu.

Öğrenci velilerinden Leyla Cinkara, çocuklarının yanında olduklarını göstermek için bu etkinliğe katıldıklarını söyledi.

Proje kapsamında kendilerine verilen kitapları bir hafta süresince okuduklarını ifade eden Cinkara, "Çocuğumuzla birlikte yazılıya katıldık. Çocuğumuzun yazılı sırasında neler hissettiğini, neler düşündüğünü bu gün daha iyi fark ettik. Bu yüzden öğretmenimize teşekkür ediyorum" dedi.

Çocuklara sadece "gidin odanızda dersinize çalışın" demenin doğru bir yol olmadığın vurgulayan Cinkara, onları hayata hazırlamanın önemini etkinlikte daha iyi anladığını sözlerine ekledi.

Velilerin ilgi gösterdiği etkinlik, kitap okuma ve çeşitli kutlamalarla son buldu.

 


  ETİKETLER:

  kitap

  ,

  Çocuk

  ,

  Proje

  ,

  Öğrenci

  ,

  Okul

  ,

  eğitim