Çöplük alanlar ağaçlandırılarak ıslah ediliyor

Çöplük alanlar ağaçlandırılarak ıslah ediliyor
Çöplük alanlar ağaçlandırılarak ıslah ediliyor
KAHRAMANMARAŞ (AA) - Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, kentteki çöplük alanların ağaç dikilerek ıslah edildiğini söyledi.Büyükşehir...

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, kentteki çöplük alanların ağaç dikilerek ıslah edildiğini söyledi.

Büyükşehir Belediyesince Aksu Mahallesi'ndeki 80 dönümlük bir alanda koruluk oluşturmak için fidan dikim töreni düzenlendi.

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Adayı İmran Kılıç'ın duası ile başlanan törende, Erkoç,  AK Parti İl Başkanı Metin Doğan ile Kahramanmaraş Milletvekili adayları Nursel Reyhanlıoğlu, Mehmet Uğur Dilipak, İlker Çitil, Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Sayim Ata ve şube müdürleri ile eski çöplük alanına fidan dikildi.

Erkoç, burada yaptığı konuşmada, Aksu Mahallesi'nde 80 dönümlük bir alanda ağaçlandırma çalışmaları kapsamında burada bir koruluk oluşturulacağını söyledi.

Bu alana akasya, erguvan ve dış budakdan oluşan 6 bin 400 civarında ağaç ile bir koruluk oluşturulduğunu dile getiren Erkoç, şunları kaydetti:

"Islah edilen eski çöplük alanını ağaçlandırıyoruz. Daha önce çöplük alanı olarak kullanılan bu alan ıslah edildi ve yeşil alana dönüştürülecek. Bu dönüşümün sağlanması ile burasının çöplük alanı olduğu izlenimi ortadan kaldırılacak. Bunun haricinde hemen yakınından geçen Aksu Nehri de DSİ tarafından ıslah edilecek. Ayrıca bu alanın yanına Kamyon Garajı ve Eğitim Pisti yapacağız. Kahramanmaraşımızın etrafını çok daha güzel hale getiriyoruz."

17 Nisan'da yüzde 91'i hibe kapsamında atıksu arıtma ihalesi düzenleneceğini bildiren Erkoç, projenin bittiğinde, Aksu Nehri ve Sır Barajı'na akan evsel atıkların arıtılacağını, bu sayede de kentin daha temiz bir çevreye kavuşmuş olacağını, Aksu Nehri ve Sır Barajı'nın daha temiz hale getirmiş olacaklarını sözlerine ekledi.