DP Genel Başkanı Uysal:

DP Genel Başkanı Uysal:
DP Genel Başkanı Uysal:
- "Gençlerimizin geleceklerini doğduğu topraklarda arayacağı bir Türkiye'yi ortaya çıkaracağız"

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, "Gençlerimizin geleceklerini doğduğu topraklarda arayacağı bir Türkiye 'yi ortaya çıkaracağız" dedi.

Uysal, partisinin il başkanlığınca Necip Fazıl Kültür Merkezi'nde düzenlenen toplantıda, Türkiye'nin meselelerinin demokratik yollarla çözüleceğini söyledi.

Gençlerin geleceklerini Türkiye'de araması gerektiğini dile getiren Uysal, "Türkiye'nin bugün meselelerini demokratik kanallara aktarmakta yetersiz kaldığı ve herkesin değişimi başka alanlardan başlattığı bir dönemde siyasetin demokratikleşmesi gerektiğine inanıyoruz. Çünkü Türkiye'nin demokratik açığı pek çok açığını tetikleyen noktadadır" diye konuştu. 

Uysal, bugün Türkiye'de herkesin demokrasiyi kendisine istediği bir noktada gördüğünü savundu.

"Herkes için adalet, herkes için demokrasi, herkes için zenginlik diyoruz" sözünü herkese aktardıklarını belirten Uysal, "Gençlerimizin geleceklerini doğduğu topraklarda arayacağı bir Türkiye'yi ortaya çıkaracağız. İşte bu manada bir büyük yürüyüş içerisinde hep beraber vazifemizi yerine getiriyoruz" ifadelerini kullandı.