Dünya Engelliler Günü

Dünya Engelliler Günü
Dünya Engelliler Günü
KAHRAMANMARAŞ (AA) - Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, engelli vatandaşların insan onuruna yakışır şekilde hizmet almasını sağlamak,...

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, engelli vatandaşların insan onuruna yakışır şekilde hizmet almasını sağlamak, becerilerini geliştirmek, sosyal hayata uyumuna ilişkin hizmetleri sunmak, istihdamına katkıda bulunmanın öncelikli görevlerinden olduğunu bildirdi.

Erkoç, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle yayımladığı mesajında, Kahramanmaraş'ta yaşayan engelli vatandaşlardan gelen taleplerin en ince ayrıntısına kadar değerlendirildiğini belirtti.

"Engelsiz Kahramanmaraş" için çalıştıklarını belirten Erkoç, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Görevimizi yerine getirirken en büyük desteğimiz, milli ve manevi değerlerine bağlı, dayanışma duygusuna sahip bir toplumun varlığıdır. Unutulmamalıdır ki; engelli bireyin yaşadığı sorunlar sadece kendisinin değil, ailelerinin, çevrenin, toplumun, kısacası tüm insanların ortak sorunudur. Bu sorunun etkin bir şekilde çözümü de toplumun bütün kesimlerinin vereceği destek, göstereceği duyarlılık ile gerçekleşir"