Dünya Engelliler Günü

Dünya Engelliler Günü
Dünya Engelliler Günü
KAHRAMANMARAŞ (AA) - Göksun Belediye Başkanlığı tarafından, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle 2 özel eğitim sınıfına eğitim-öğretim malzemesi...

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Göksun Belediye Başkanlığı tarafından, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle 2 özel eğitim sınıfına eğitim-öğretim malzemesi yardımı yapıldı.

Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın, İstiklal İlkokulu'nu ziyaret ederek, 2 özel eğitim sınıfında eğitim gören 11 öğrenciye özel eğitim-öğretim malzemesi hediye etti.

Aydın, ziyarette yaptığı konuşmada, engellilerin toplumsal hayatta varlık göstermeleri ve kendilerine yer bulmalarının tüm toplumu zenginleştirip güçlendireceğini söyledi.

Engelli doğmanın ve engelli duruma düşmenin, hiçbir zaman hayatın sonu olarak değerlendirilmemesi gerektiğine vurgu yapan Aydın, şunları kaydetti:

"Öncelikle şunu ifade etmek istiyorum. Bu öğrencilerimiz bizim için de çok özel, toplumumuzun her kesimi için de çok özel. Milli Eğitim Müdürlüğümüz ilçemizdeki bu özel öğrencilere özel sınıflar oluşturmuş. Biz de belediye olarak özel eğitim sınıfında bulunan kardeşlerimize, yavrularımıza özel eğitim materyalleri noktasında yardımcı olmaya çalıştık. Bizim ki aslında çok fazla bir şey değil. Bir hatırlama, hatırlanma, hatırlatma adına vesile olsun düşüncesiyle bu kardeşlerimize, yavrularımıza burada görecekleri eğitim öğretimle ilgili, manevi anlamda değer ifade edeceğini düşündüğümüz bir takım eğitim malzemesi yardımı yapıyoruz. İnşallah yavrularımız da istediğimiz düzeyde eğitilir, öğretilir, topluma daha faydalı, kendilerinin özel ihtiyaçlarını daha iyi karşılayacak duruma gelirler."

İlçedeki diğer okullarda bulunan özel eğitim sınıflarına da gerekli yardımın yapılacağını dile getiren Aydın, özel eğitim öğrencilerine özel gayret göstererek, onları eğiten öğretmenlere özelikle teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.

Ziyarette yer alan İlçe Milli Eğitim Müdürü Halit Demirtaş, Okul Müdürü Zeki Göllüce ve özel eğitim öğretmenleri Aydın'a duyarlı davranışlarından dolayı teşekkür etti.