Dünya Otizm Farkındalık Günü

Dünya Otizm Farkındalık Günü
Dünya Otizm Farkındalık Günü
KAHRAMANMARAŞ (AA) - Elbistan ilçesinde otizmli 13 yaşındaki Abdulmetin Boz'un hayatı, özel eğitim sınıfında aldığı eğitimle değişti.Güneşli...

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Elbistan ilçesinde otizmli 13 yaşındaki Abdulmetin Boz'un hayatı, özel eğitim sınıfında aldığı eğitimle değişti.

Güneşli Mahallesi'nde Otistik Çocuklar için açılan özel eğitim sınıfının 4 öğrencisinden biri olan Abdulmetin Boz, okuma-yazma konusunda gösterdiği azimle arkadaşlarına örnek oldu.

Özel Eğitim Öğretmeni İlhan Gözel ve Seda Tosunoğlu'nun gözetiminde 5 yıldır eğitimini sürdüren Boz, gösterdiği gayret neticesinde okuldaki bütün öğretmen ve öğrencilerin ilgi odağı oldu.

Boz'un öğretmeni İlhan Gözel, yaptığı açıklamada, Boz'un ilk geldiği günlerde sessiz, kimseyle iletişim kurmadığını söyledi.

Boz'un 5 yıllık eğitim sonucunda gösterdiği azimle 3. sınıf öğrencisi düzeyine geldiğini ifade eden Gözel, şunları kaydetti:

"Okuma yazmayı bilmiyordu. Artık okumayı çok istiyor. Bu konuda çok azimli ve istekli. Okula ilk geldiği günlerde hiç kimseyle konuşmuyordu. Şimdi okuldaki bütün öğretmenler ve öğrenciler ile arkadaş oldu. Okulun neşe kaynağı olduğunu söyleyebilirim." 


  ETİKETLER:

  Öğretmen

  ,

  iletişim

  ,

  eğitim