El ele verip okullarını güzelleştiriyolar

El ele verip okullarını güzelleştiriyolar
El ele verip okullarını güzelleştiriyolar
KAHRAMANMARAŞ (AA) - Andırın ilçesinde okul İdarecileri ve öğrenciler, okul bahçesini güzelleştirmek için parke taşı döşüyorlar.Andırın Çok Programlı...

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Andırın ilçesinde okul İdarecileri ve öğrenciler, okul bahçesini güzelleştirmek için parke taşı döşüyorlar.

Andırın Çok Programlı Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Ahmet Karagedik, AA muhabirine yaptığı açıklamada, okul idarecileri, görevliler ve çevre kulübü öğrencilerden oluşan gönüllülerle birlikte, okul bahçesinde çevre düzenlemesi yaptıklarını belirtti.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nden temin ettikleri kilitli parkeleri, büyük bölümü toprak olan okul bahçesine döşediklerini ifade eden Karagedik, şunları kaydetti:

"Andırın Belediyesi zemin çalışması ve kum desteğinde bulundu.  Zaman zaman idareci, öğretmen, okul görevlileri ve çevre kulübü öğrencilerinin gönüllü olarak katıldıkları çalışmalar neticesinde kilitli parke döşemesi yapıyoruz. Toprak olan okul bahçesinin zeminini, çocuklarımız daha iyi şartlarda zaman geçirsin diye el ele vererek güzelleştiriyoruz."

Karagedik, söz konusu çalışmalar bittikten sonra bazı alanlarda da çimleme ve çiçek dikimleri yaparak okulun çehresini de güzelleştireceklerini kaydetti.