Elbistan aile destek merkezi hizmet vermeye başladı

Elbistan aile destek merkezi hizmet vermeye başladı
Elbistan aile destek merkezi hizmet vermeye başladı
KAHRAMANMARAŞ (AA) - Elbistan ilçesinde Sosyal ve Dayanışma Vakfı tarafından kurulan Aile Destek Merkezi (ADEM) düzenlenen törenle açıldı.Merkezin...

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Elbistan ilçesinde Sosyal ve Dayanışma Vakfı tarafından kurulan Aile Destek Merkezi (ADEM) düzenlenen törenle açıldı.

Merkezin Kümbet Mahallesi Göktürk Caddesi'nde gerçekleştirilen açılışında konuşan Kaymakam Tuncay Akkoyun, Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı destekleriyle hayata geçirilen merkezin ilçe kadınlarının faydalanacağı önemli bir yer olduğunu belirtti.

Akkoyun, ADEM projesinin SYDV kaynaklarıyla 2012 yılı sonbaharında desteklenmeye başlandığını,  Mersin dışında tamamıyla Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu bölgelerinde yürütülen sosyal hizmet içerikli bir proje olduğunu ifade ederek şunları kaydetti:

"Bu kapsamda Türkiye genelinde 78 merkez SYDV kaynakları ile desteklenmiştir. ADEM projelerinin başlıca amacı, uygulama bölgelerindeki özellikle alt gelir gruplarında bulunan, dezavantajlı yoksul kadınların toplumsal entegrasyonunu arttırmaktır. Açılan her bir merkez çatı amaca uygun faaliyetler gerçekleştirmektedir."

ADEM'de meslek edindirme, kişisel gelişim, aile ve toplum sağlığı, çocuk gelişimi gibi kurslar açılmasının planlandığını anlatan Akkoyun,  merkezin bütçesi 258 bin TL olduğunu bildirdi.

Törende Aile Destek Merkezi bünyesinde açılan KOSGEP destekli girişimcilik kursuna katılarak belge almaya hak kazanan 38 kursiyere sertifikaları takdim edildi.