Elbistan için zorunlu hizmet kapsamına alınma talebi

Elbistan için zorunlu hizmet kapsamına alınma talebi
Elbistan için zorunlu hizmet kapsamına alınma talebi
KAHRAMANMARAŞ (AA) - Eğitim-Bir-Sen Elbistan Temsilcisi Tahsin Çıplak, Elbistan'ın öğretmenler için zorunlu hizmet kapsamına alınması için girişimde...

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Eğitim-Bir-Sen Elbistan Temsilcisi Tahsin Çıplak, Elbistan'ın öğretmenler için zorunlu hizmet kapsamına alınması için girişimde bulunduklarını söyledi.

Çıplak, yaptığı açıklamada, Elbistan ilçesinin zorunlu hizmet bölgesi kapsamına alınması için Milli Eğitim Müdürlüğü'ne dilekçe verdiklerini söyledi.

Öğretmenlerin ilk atamalarında zorunlu hizmet bölgelerini tercih ettiğini dile getiren Çıplak, "İlçemizin öğretmen bakımından mağdur olmaması için Elbistan'ın zorunlu hizmet kapsamına alınması için böyle bir talepte bulunduk. Dilekçemizi ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne teslim ettik. Zorunlu hizmet bölgesi olabilmemiz için onayı bakanlık verecektir" dedi.

Öğretmenlerin bir yılını doldurduktan sonra özür grubu tayinleriyle zorunlu hizmet bölgelerini tercih ettiğini ifade eden Çıplak, öğretmenlerin ilçeden çabuk ayrılmak istediğini, bu durumun kendilerini çok etkilediğini kaydetti.

Çıplak, şöyle devam etti:

"Elbistan zorunlu hizmet kapsamına alındığında öğretmenlerimizin ilçemizde daha uzun süreli kalmasını hedefliyoruz. Zorunlu hizmet kapsamında ilçe merkezindeki görev süresi 6, merkeze yakın yerlerde 5, uzak yerleşim yerlerinde ise mecburi hizmetin 4 yıl olması amacıyla girişimlerimizi başlattık. Kahramanmaraş milletvekillerimizden bu konuda destek istiyoruz" diye konuştu.