Elbistan Kaymakamı Akkoyun, 300 yataklı hastane inşaatını inceledi

Elbistan Kaymakamı Akkoyun, 300 yataklı hastane inşaatını inceledi
Elbistan Kaymakamı Akkoyun, 300 yataklı hastane inşaatını inceledi
KAHRAMANMARAŞ (AA) - Elbistan Kaymakamı Tuncay Akkoyun, ilçede yapımı devam eden 300 yataklı hastane inşaatında incelemelerde bulundu.Kaymakam...

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Elbistan Kaymakamı Tuncay Akkoyun, ilçede yapımı devam eden 300 yataklı hastane inşaatında incelemelerde bulundu.

Kaymakam Akkoyun, hastane inşaatındaki incelemede yaptığı açıklamada, başta Elbistan olmak üzere bölge halkına hizmet verecek olan 300 yataklı bölge devlet hastanesi inşaatının düzenli ve hızlı bir şekilde ilerlediğini söyledi.

İnşaata yerleştirilen 580  deprem izolatörünün  zaman aldığını dile getiren Akkoyun, "Şimdi ise inşaatımız daha hızlı ilerliyor. Poliklinik katları olan C-D-E bloklarında kaba inşaatın yüzde 80'i tamamlandı. 20 gün içerisinde bu bloklarda kaba inşaat bitecektir. Poliklinik blokları dışında acil servis ve yoğun bakım ünitelerinde de kaba inşaat çalışmaları devam etmektedir. Hastanenin öngörülen teslim tarihine yetiştirilebilmesi için statik, mekanik, elektrik ve mimari ekipler çalışmalarını yoğun bir tempoyla sürdürmektedir" diye konuştu.

Hastanenin kaba inşaatını yıl sonuna kadar bitirmeyi planladıklarını dile getiren Akkoyun, 2016 sonu veya 2017 başlarında hastanenin bitirilerek hizmete açılmasının planlandığını kaydetti.

Akkoyun hastane projesinin bölgenin önemli yatırımlarından biri olduğunu vurguladı.

Kaymakam Akkoyun'un hastane ziyaretine, Elbistan Devlet Hastanesi Başhekimi Nedim Kızılkaya, Hastanesi Müdürü Mehmet Doğan, hastane inşaatı şantiye sorumlusu Timuçin Evci eşlik etti.


  ETİKETLER:

  Deprem

  ,

  Kaymakam

  ,

  İnşaat

  ,

  elektrik

  ,

  zaman

  ,

  hizmet