Elbistan Kaymakamı Akkoyun'dan, diyaliz hastalarına ziyaret

Elbistan Kaymakamı Akkoyun'dan, diyaliz hastalarına ziyaret
Elbistan Kaymakamı Akkoyun'dan, diyaliz hastalarına ziyaret
KAHRAMANMARAŞ (AA) - Elbistan Kaymakamı Tuncay Akkoyun, "Dünya Böbrek Günü" nedeniyle Elbistan Devlet Hastanesi'ni ziyaret ederek diyaliz merkezinde...

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Elbistan Kaymakamı Tuncay Akkoyun, " Dünya Böbrek Günü" nedeniyle Elbistan Devlet Hastanesi'ni ziyaret ederek diyaliz merkezinde bulunan hastalarla görüştü.

Diyaliz merkezinde bulunan hastaları tek tek ziyaret ederek sağlıkları hakkında bilgi alan Akkoyun, hastanede yatan diğer hastalarla da görüşüp karanfil ve hediye verdi.

Akkoyun, ziyarette yaptığı açıklamada, dünyada her 10 kişiden birinin diyaliz hastasıyken Türkiye 'de ise 6-7 kişiden birinin olduğunu söyledi.

Vatandaşlardan basit ve ücretsiz erken teşhis yaptırmalarını ısrarla isteyen Akkoyun, "Sadece böbrek hastalığıyla ilgili değil, diğer hastalıklarla ilgili de erken yapılan testler bir çok ölümcül hastalığın önüne geçilmesini sağlamaktadır. Bu ziyaretimiz insanlarda farkındalık yaratmak ve insanların sağlığına dikkat etmelerini sağlamak içindir" diye konuştu.

Akkoyun'a ziyaretine, İlçe Sağlık Müdürü Mustafa Murat Küçük, Başhekim Nedim Kızılkaya, Toplum Sağlığı Merkezi Sorumlu Tabibi Nuran Gök, Böbrek Hastaları Yardımlaşma Derneği Başkanı Duran Sungur eşlik etti.