Elbistan'da sağlıklı yaşam yürüyüşü

Elbistan'da sağlıklı yaşam yürüyüşü
Elbistan'da sağlıklı yaşam yürüyüşü
KAHRAMANMARAŞ (AA) - Elbistan ilçesinde, Toplum Sağlığı Merkezi koordinatörlüğünde sağlıklı yaşam için egzersiz yürüyüşü yapıldı.Köprübaşı...

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Elbistan ilçesinde, Toplum Sağlığı Merkezi koordinatörlüğünde sağlıklı yaşam için egzersiz yürüyüşü yapıldı.

Köprübaşı Mahallesi'ndeki Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan kalabalık, Pınarbaşı Caddesi'nden Pınarbaşı mesire alanına kadar yürüyüş yaptı.

Elbistan Toplum Sağlığı Merkezi Sorumlu Hekimi Nuran Gök, yürüyüş sonrası yaptığı konuşmada, beslenme ve fiziksel aktivitenin önemine dikkat çekmek amacıyla etkinliği gerçekleştirdiklerini söyledi.

Amaçlarının halka sağlıklı bir hayat için egzersizin bir yaşam tarzı olarak benimsetilmesi ve teşvik edilmesini sağlamak olduğunu dile getiren Gök, şunları kaydetti:

"Kronik hastalıklar yani kalp -damar hastalıkları böbrek hastalıkları, hipertansiyon, felç, diyabet ve benzeri hastalılar ile obeziteden korunmak gerektiğinin farkına varılmasını sağlamak istedik. Her etkinliğimize tüm halkımızın katılımlarını bekliyoruz. Beslenme tüm insanlar için önemlidir. Sağlıklı, yeterli ve dengeli beslenme, düzenli fiziksel aktivite bir yaşam biçimi haline getirilmelidir. Sağlıklı bir yaşam için her gün düzenli fiziksel aktivite yapılmalıdır."