Engelliler Haftası

Engelliler Haftası
Engelliler Haftası
KAHRAMANMARAŞ (AA) - Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve Afşin Belediyesi işbirliğinde, Engelliler Haftası etkinlikleri çerçevesinde program...

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve Afşin Belediyesi işbirliğinde, Engelliler Haftası etkinlikleri çerçevesinde program düzenlendi.

Afşin Belediyesi Engelliler Eğitim ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen programda, ilçede bulunan engelli bireyler bir araya geldi . Düzenlenen etkinlikte, engelli öğrenciler gönüllerince bir gün geçirdi.

Afşin Belediye Başkan Yardımcısı Nusret Karataş, burada yaptığı konuşmada, Afşin Belediyesi olarak ilçede bulunan engellilerin engellerini kaldırmak için ellerinden geldiğince bir şeyler yapmaya çalıştıklarını söyledi.

Herkesi olduğu gibi kabul etmek gerektiğini dile getiren Karataş, "Aramızda bulunan engelli bireyleri o haliyle kabul etmemiz ve hayatın içerisine çekmek için çalışmamız gerekiyor. Bu konuda annelere, babalara ve bizlere çok büyük sorumluluklar düşüyor. Engelli kavramı, engelli bireylerde değil bu engellere bakış açısında aramak lazım. Bizler öncelikle düşüncelerimizdeki engelleri kaldırmalıyız" diye konuştu.

Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Engelliler Şube Müdürü Fatih Akşam ise engelli bireylerin her toplumda olduğu gibi Türkiye nüfusunda da belli bir bölümünü teşkil ettiğini, engelliliğin, sadece bireyin yada bulunduğu toplumun değil tüm insanlığın ortak sorunu olduğunu kaydetti.

Akşam, çeşitli engellere rağmen hayat mücadelesi veren ve hayatlarını onurlu bir şekilde devam ettiren, ekonomik ve sosyal hayatın içerisinde bulunan engelli vatandaşların, toplumun birer güç kaynağı olduğunu sözlerine ekledi.