Eshab-ı Kehf'e ziyaretçi ilgisi

Eshab-ı Kehf'e ziyaretçi ilgisi
Eshab-ı Kehf'e ziyaretçi ilgisi
KAHRAMANMARAŞ (AA) - Afşin ilçesindeki Eshab-ı KehfKülliyesi'nin UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'ne alınmasıyla, bölgede inanç turizminde...

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Afşin ilçesindeki Eshab-ı KehfKülliyesi'nin UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'ne alınmasıyla, bölgede inanç turizminde hareketlilik arttı.

Kahramanmaraş'ın en önemli kültürel ve tarihi mirasları arasında yer alan Eshab-ı Kehf, yerli ve yabancı turistleri ağırlamaya başladı.

Eshab-ı Kehf rehberi Ramazan Kıraç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Eshab-ı Kehf'in UNESCO Dünya Kültür Mirası Aday Listesine alınmasının şimdiden etkilerini görmeye başladıklarını söyledi.

Tur şirketlerince belirli aralıklarla yerli ve yabancı turistlerin tarihi mekanı görmek için geldiğini ve bu özellikle bu dönemde de ayrı bir yoğunluk başladığını vurgulayan Kıraç, şunları kaydetti:

"Çevre il ve ilçelerden ziyaretçiler gelmeye başladı. Sivil toplum kuruluşları, öğrenciler ve yabancı turistlerin ilgisiyle karşılaşıyoruz. Bu gibi ziyaretçi kafileleri her geçen gün artarak devam etmektedir. İnşallah Eshab-ı Kehf, UNESCO asıl listeye alınır ve dünyanın her yerinden gelen misafirlerimizi ağırlarız" diye konuştu.