Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- AK Parti Grup Başkanvekili Ünal: "Paralelcilerin Türkiye'ye kurduğu tuzak üzerinden AK Parti'ye saldıranlar var. Biz bunlara neden paralelci diyoruz? Milletin iradesinin arkasını dolaştıkları için biz bunlara paralelci diyoruz. Sandıktan çıkmayan iradeyi kullanmaya çalıştıkları için biz bunlara paralelci diyoruz. Milletin iradesinin sahibi olduğu devleti çalmaya çalıştıkları için paralelci diyoruz"

KAHRAMANMARAŞ (AA) - AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, "Paralelcilerin Türkiye 'ye kurduğu tuzak üzerinden AK Parti'ye saldıranlar var. Biz bunlara neden paralelci diyoruz? Milletin iradesinin arkasını dolaştıkları için biz bunlara paralelci diyoruz. Sandıktan çıkmayan iradeyi kullanmaya çalıştıkları için biz bunlara paralelci diyoruz. Milletin iradesinin sahibi olduğu devleti çalmaya çalıştıkları için paralelci diyoruz" dedi.

Ünal, AK Parti İl Başkanı Metin Doğan, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, AK Parti Kahramanmaraş milletvekilleri ve milletvekili adaylarıyla, Afşin, Göksun ve Elbistan ilçelerinde partisinin, Seçim Koordinasyon Merkezlerinin açılışına katıldı.

AK Parti Elbistan Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışında konuşan Ünal, 8 Haziran'da hizmetin ikinci yarısının başlayacağını belirtti.

7 Haziran'da yapılacak milletvekili seçiminin önemini anlatan Ünal, milletin namusu sandık olduğunu, o yüzden bu millet her zaman oyuna ve sandığına sahip çıktığını, vesayetçilerin ise bu milletin sandıkta tecelli eden iradesini çalmaya kalkıştığını söyledi.

Vesayetçilere önce Adnan Menderes'in direndiğini, "diktatör" dediklerini sonrada Adnan Menderes'i astıklarını anımsatan Ünal, "O milletin kendisine verdiği oya sahip çıktığı için asıldı. Sonra Turgut Özal çıktı. Ona da 'diktatör' dediler. Şimdi milletin adamı, sevdalısı Recep Tayyip Erdoğan 'a 'diktatör' diyorlar. Niye? Tayyip Erdoğan, milletin iradesinden başka bir güç tanımadı. Millet iradesinin dışındaki herkese milletiyle birlikte meydan okudu. Şimdi ona da 'diktatör' diyorlar" diye konuştu.

"Paralel yapı"ya ilişkin değerlendirmede bulanan Ünal, şunları kaydetti:

"Paralelcilerin Türkiye'ye kurduğu tuzak üzerinden AK Parti'ye saldıranlar var. Biz bunlara neden paralelci diyoruz. Milletin iradesinin arkasını dolaştıkları için biz bunlara paralelci diyoruz. Sandıktan çıkmayan iradeyi kullanmaya çalıştıkları için biz bunlara paralelci diyoruz. Milletin iradesinin sahibi olduğu devleti çalmaya çalıştıkları için paralelci diyoruz. Paralel bir devlet oluşturmak istedikleri için bunlara paralelci diyoruz. Peki paralelcilerin söylediği yalanları, iftiraları alıp kendi siyasetinin malzemesi yapanlara ne demeliyiz. Biz bir ve beraber oldukça, birliğimizi ve beraberliğimizi kimse bozamaz."

Ünal, AK Parti'nin milletin emrinde olduğunu, millet AK Parti'ye "gel" derse geleceklerini, "git" derse de gideceklerini, çünkü sözün de kararın da milletin olduğunu belirtti.

Milletin AK Parti ile yol yürüdüğü sürece, vatandaşın evladı olarak millete hizmet etmeye devam edeceklerini dile getiren Ünal, amirin millet, memurun kendileri olduğunun unutulmaması gerektiğini kaydetti.

Yıllarca bu ülkede birilerinin devleti ele geçirdiğine dikkati çeken Ünal, şöyle devam etti:

"Milletin sandıkta tecelli eden iradesini siyasi iradesini vesayet altında bıraktılar. Onu Recep Tayyip Erdoğan geldi ve kırdı. Bu millet o vesayetçilere asla pabuç bırakmayacaktır. Ama bunu yapabilmemiz için anayasayı değiştirmemiz gerekiyor. 13 yıl boyunca biz vesayeti kırdık. Ama bütün bu işin sözleşmesi niteliğinde bütün bu işin protokolü niteliğinde devletle millet arasındaki ilişkiyi düzenledik. Şimdi devletle millet arasındaki yazılı bir belge dönüştürmemiz gerekiyor. Bunu da ancak anayasa ile yapabiliriz. Anayasayı ancak milletin iradesi değiştirebilir. AK Parti'ye yetki verin. Bizim 13 yıldan beri milletle yürüdüğümüz yol bellidir. Bu anayasayı yapalım. Buna destek verin. Anayasayı değiştirirken hükümet sistemini de değiştirelim. Türkiye başkanlık sistemi ile yönetilmeyi fazlasıyla hak ediyor. Türkiye'de 8 Haziran günü milletimizden anayasayı değiştirecek gücü ve temsili almış olarak bu sözleşmeyi imzalayacağız. Kahramanmaraş'ta da milletvekili sayısını 8-0 yapacağız."

Seçimden sonra milletvekilleri, büyükşehir belediyesi ve ilçe belediyeleriyle el ele vererek eksik kalan ulaşım, sağlık ve eğitim hizmeti varsa tamamlayacaklarını dile getiren Ünal, "Çocuklarımızın yaşayacağı Elbistanımızı da çocuklarımıza miras bırakabilmek için ayağa kaldıracağız. Elbistanlılardan bir söz istiyorum. Evladınızı utandırmayın" dedi.

Açılışlarda, AK Parti İl Başkanı Metin Doğan, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, AK Parti Milletvekilleri Mehmet Sağlam, Nevzat Pakdil, Yıldırım Mehmet Ramazanoğlu ile partinin 25. dönem milletvekili adayları Nursel Reyhanlıoğlu, Sevde Beyazıt Kaçar, Veysi Kaynak, Uğur Dilipak, Mehmet İlker Çitil, Türk İslam Karakoç da konuşma yaptı.