Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak: "Mısır'da aziz milletinin tertimiz oylarıyla seçilmiş olan Mursi idama mahkum edildi" - Eski BBP Genel Başkanı Destici: "Darbecilerin dikdatörlerin ziyniyeti değişmiyor. Bugün Mısır'da Mursi için bir idam kararı çıktı. Ben bu kararı red ediyorum, lanetliyorum ve bütün darbecileri, hem Türkiye'deki hem dünyadakileri red ediyorum"

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, " Mısır 'da aziz milletinin tertemiz oylarıyla seçilmiş olan Mursi idama mahkum edildi" dedi.

Seçimlere "Milli İttifak" adıyla ortak girme kararı alan Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak ve eski BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Kahramanmaraş'ta düzenlenen mitingde vatandaşlara seslendi.

Kamalak, Müftülük Meydanı'ndaki mitingde, Saadet Partisi ile Büyük Birlik Partisinin bir ananın iki evladı gibi olduğunu söyledi.

"Ayrılıkta azap birlikte rahmet var" diyerek mazisi ter tertemiz sicili tertemiz kadroları iki parti olarak bir araya geldiklerini dile getiren Kamalak, ülkenin problemlerini çözmek için vatandaşın sıkıntılarını paylaşmak için bir araya geldiklerini belirtti.

İki parti arasındaki beraberliği gerçekleştirdikten sonra halka seslendiklerini ifade eden Kamalak, şunları kaydetti:

"Sen de gel kardeşim, sen de gel dedik. Sen de gel ki aziz milletim bir olalım iri olalım gel ki diri olalım dedik. Etrafımızdaki yangını el birliğiyle söndürelim dedik. Eğer sen el vermeyecek olursan komşudaki yangın Allan korusun senin evini de saracaktır. Çevremizde dün bizimle yürüyen nice ülkeler çember içindedir. Mısır'da aziz milletinin tertemiz oylarıyla seçilmiş olan Mursi idama mahkum edildi. Bugün ben iktidar sahiplerine sesleniyorum. İktidara oy vermiş olan kardeşlerime sesleniyorum. Zulme rıza göstermek, o zulme destek vermek o zalimlere ortak olmak anlamına gelir."

Kamalak, Kahramanmaraş'ın öze döndüğünü, Sütçü İmam'ın gösterdiği yoldan da yürüyeceğini kaydetti.

" Türkiye kendine geliyor, aslına dönüyor özüne dönüyor. tarihine dönüyor" diyen Kamalak, Allah'ın izniyle Kahramanmaraş'ta da işin tamam olduğunu belirterek, "Maraş kararını vermiş gözüküyor. Bu sefer Kahramanmaraşlım milli ittifak bu sefer saadet diyor" diye konuştu.

- Eski BBP Genel Başkanı Mustafa Destici

Eski BBP Genel Başkanı Mustafa Destici de kuruldukları günden bu yana hep demokrasiden, insan haklarından birlikten, beraberlikten ve kardeşlikten yana olduklarını kaydetti.

1960 ihtilalinde, Adnan Menderes'in ve arkadaşlarının asılmasına nasıl karşı çıktılarsa 1980 ihtilalini yapan darbecilere de cuntacılara da aynı şekilde karşı çıktıklarını belirten Destici, "28 Şubat post modern darbesinde de aynı duruşu gösterdik, 27 nisan e-muhtırasında da aynı duruşu gösterdik. Darbecilerin diktatörlerin zihniyeti değişmiyor. Bugün Mısır'da Mursi için bir idam kararı çıktı. Ben bu kararı reddediyorum, lanetliyorum ve bütün darbecileri, hem Türkiye'deki hem dünyadakileri reddediyorum. Türkiye'yi yönetenlere de şunu söylüyorum: Artık bu işin edebiyatını yapmaktan vazgeçin adam gibi bir tavır koyun, uluslararası güçleri harekete geçirin" diye konuştu.

Konuşmaların ardından, Saadet Partisi'nin milletvekili adayları tanıtıldı.