Genel seçimlere doğru

Genel seçimlere doğru
Genel seçimlere doğru
- Saadet Partisi ve Büyük Birlik Partisi'nin Kahramanmaraş milletvekili adayları, Elbistan ilçesinde seçim bürosu açtı

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Saadet Partisi çatısı altında seçime girecek olan Kahramanmaraş milletvekili adayları Haşim Yanar, Ömer Polat ve Ahmet Hocaoğlu, Elbistan'da seçim bürosu açtı.

"Milli ittifakın" herkesi kucakladığını belirten Yanar, Kahramanmaraş ve Türkiye 'de bu ittifaka oy verecek yüzbinler olduğunu bildiklerini önü sürdü.

Baraj sorunundan dolayı herkes başka partilere yöneldiğini dile getiren Yanar, "Yaptığımız ittifakla daha güçlü bir hale geldik. Artık başka partilere gidenleri de bu milli ittifaka oy vermeye çağırıyoruz. Biz alacağımız oylarla gerçek gücümüzü bu seçimde göstereceğimize inanıyoruz" dedi.

Milletvekili adayı Polat ise bu ittifakın MHP ile de konuşulduğunu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli 'nin partileri çatısı altında toplanma teklifini kabul etmediğini belirterek, "Kendi bekasını düşündüğü için ittifakı kabul etmedi. Bu birleşmeyi kabul etmiş olsaydı oy oranımız neredeyse yüzde 30 olurdu. Türkiye'yi yeniden inşa etmek için insanlar milli ittifakın adaylarına sevgiyle yaklaşıyor" diye konuştu.