Genel seçimlere doğru

Genel seçimlere doğru
Genel seçimlere doğru
- AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Karakoç: - "Kahramanmaraş, yazarı ve şairi bol olan, sanat ruhlu, yürekli insanların memleketidir. Ben bu memleketin evladı olduğum için onurlu ve gururluyum"

KAHRAMANMARAŞ (AA) - AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Türk İslam Karakoç, Elbistan ilçesinde şair, ozan ve yazarlarla bir araya geldi.

Merhum şair Abdurrahim Karakoç'un oğlu olan milletvekili adayı Karakoç, Elbistan Belediye Başkanı Durmuş Küçük'ün öncülüğünde Mehmet Akif Ersoy Sosyal Tesislerinde düzenlenen toplantıya katıldı.

AK Parti İlçe Başkanı Yunus Kaan Kısaca'nın da katıldığı toplantıda Karakoç, Elbistan, Ekinözü ve Afşin ilçesinde yaşayan şair, ozan ve yazarlarla sohbet etti.

Şair Abdurrahim Karakoç'un oğlu olmaktan duyduğu gururu dile getiren Karakoç, şunları kaydetti:

"Havasından mı? Suyundan mı? bilinmez ama Kahramanmaraş, yazarı ve şairi bol olan, sanat ruhlu, yürekli insanların memleketidir. Ben bu memleketin evladı olduğum için onurlu ve gururluyum. Şair insan ruhu yüce, gönlü engin yürekli insandır. Bir şair çocuğu olarak 'şairi, sanatı tarif et' deseler herhalde onlar için yürekli, korkusuz, sağlam karakterli, kırılgan, eğilip bükülmeyen halkın sesi olan alperen duruşlu insan derim."

Şair ve sanatçıları istemeyi bilmeyen insanlar olarak değerlendiren Karakoç, onun için şair ve yazarlara sahip çıkmak, her manada destek olunması gerektiğini kaydetti.

Şairini-yazarını yaşatanın ruhunu, gönlünü ve yüreğini yaşatmış olacağını, bunu bir sonraki nesillere de aktarmış olacağını vurgulayan Karakoç, bir Karacaoğlan, Yunus, binlerce yıl unutulmayacağı gibi Mahzuni Şerif, Abdurrahim Karakoç, Hayati Vasfi Taşyürek, Erdem Beyazıt ve Necip Fazıl Kısakürek''in de yıllarca unutulmayacağını sözlerine ekledi.