Göksun'da arama kurtarma ekibi kuruldu

Göksun'da arama kurtarma ekibi kuruldu
Göksun'da arama kurtarma ekibi kuruldu
KAHRAMANMARAŞ (AA) - Göksun Belediyesi, Göksun Kent Konseyi ve Bakü Tiflis Ceyhan Boru Hattı (BTC) Şirketi işbirliği ile arama kurtarma...

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Göksun Belediyesi, Göksun Kent Konseyi ve Bakü Tiflis Ceyhan Boru Hattı (BTC) Şirketi işbirliği ile arama kurtarma ekibi kuruldu.

Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın, yaptığı açıklamada, bölgeleri bir birine bağlayan stratejik öneme sahip ilçede en büyük eksikliklerden olan arama kurtarma ekibini kurduklarını söyledi.

Ulusal ve uluslararası kurum ve kuruluşların standartlarına uygun uygun şekilde her an hizmete hazır arama kurtarma ekibi oluşturulduğuna dikkat çeken Aydın, şunları kaydetti:

"10 kişiden oluşan Arama Kurtarma ekibimiz, AKUT uzmanları tarafından Çukurova Üniversitesi Ceyhan Kampüsünde düzenlenen eğitim programına katıldı. Ekibimiz, ulusal ve uluslararası kurum ve kuruluşların standartlarına uygun özel eğitim platformunda beş gün süren programda, yüksekten iniş tekniği ve istasyon kurma teknikleri, yükseğe çıkış ve istasyon kurma teknikleri, arama kurtarma ekipmanları kullanım becerileri, kırma, delme, kesme, kuyu ve dar alanlardan kurtarma, araç yangını ve trafik kazalarına müdahale konularında eğitim aldı."

Ekibin tüm ekipmanlarıyla müdahaleye hazır olduğunu dile getiren Aydın, doğal afetlerde, kazalarda, meydana gelebilecek kaybolma gibi birçok olayda ekibin görev yapacağını sözlerine ekledi.