Göksun'da çöp toplama alanı ağaçlandırılıyor

Göksun'da çöp toplama alanı ağaçlandırılıyor
Göksun'da çöp toplama alanı ağaçlandırılıyor
KAHRAMANMARAŞ (AA) - Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın, ilçenin 30 yıllık sorunu olan katı atık çöp toplama alanını ağaçlandırıldığını...

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın , ilçenin 30 yıllık sorunu olan katı atık çöp toplama alanını ağaçlandırıldığını söyledi.

Aydın, gazetecilere yaptığı açıklamada, seçim döneminde Göksun halkına verdiği bir sözü daha yerine getirmiş olmanın mutluluğu içinde olduğunu belirtti.

Katı atıklardan tamamen arındırılan 21 bin 162 metrekare alanda ağaçlandırma çalışması yapacaklarını belirten Aydın, şunları kaydetti: "Artık Göksun'da çöp problemi diye bir sorun yok. Çöp problemini ortadan kaldırdık. Seçildiğimiz günden beri iktidarımızın bize verdiği güç ile halkımıza vermiş olduğumuz sözlerin birçoğunu yerine getirdik. Burası 30 yıldan beri çevre faciası haline gelen ve ilçe merkezine yakın olmasından dolayı sağlık yönünden de sürekli şehrimizi tehdit eden bir alandı. Yapılan incelemeler sonucunda 70 bin ton olduğu tespit edilen katı atık toplama deposundaki çöplerin 5 bin tonunu Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesine ait Kürtül Katı Atık Düzenli Depo Bertaraf Tesislerine taşıdık."

Aydın, 21 bin 162 metrekare alanı yeşil alan ve ağaçlandırma çalışması yapmak suretiyle halkın kullanımına sunacaklarını, desteklerinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç'a, belediye meclis üyelerine ve özverili çalışmalarından dolayı belediye personeline teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.