Göksun'da "Engelsiz Hayat" toplantısı

Göksun'da "Engelsiz Hayat" toplantısı
Göksun'da "Engelsiz Hayat" toplantısı
KAHRAMANMARAŞ (AA) - Göksun Belediye Başkanlığı tarafından, Dünya Engelliler Günü nedeniyle "Engelsiz Hayat" toplantısı düzenlendi.Belediye Başkanı...

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Göksun Belediye Başkanlığı tarafından, Dünya Engelliler Günü nedeniyle "Engelsiz Hayat" toplantısı düzenlendi.

Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın, belediyede gerçekleştirilen toplantıda yaptığı konuşmada, engelleri toplumsal hayatın her alanında var olmalarını sağlamanın yerel yönetimler olarak en önemli görevlerinden biri olduğunu söyledi.

Göksun'da engelsiz bir hayat temin ve tesis etmek için mücadele verdiklerine işaret eden Aydın, şunları kaydetti:

"Biz toplumsal refleksle bu engel diye tabir edilen, düşünülen hususları ortadan kaldırmak suretiyle herkesin bu hayatta varoluşunu sağlamanın bir görev olduğunu biliyoruz, bugün de bunun için buradayız. Bu insanları engelsiz bir şekilde yaşatmak engelsiz insanlar olarak bizim boynumuzun borcudur."

Aydın, toplantının sonunda ilk ve ortaokul çağındaki 4 öğrenciye tekerlekli sandalye hediye etti.

Toplantıya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Halit Demirtaş, Özel Eğitim Şube Müdürü Reşit Yağız, bünyesinde özel eğitim sınıfı bulunan okul müdürleri ile özel eğitim öğretmenleri, çeşitli meslek guruplarından engelli vatandaşlar, belediye meclis üyeleri ve engelli öğrencilerin aileleri katıldı.