Hakkari ve Iğdır'daki terör saldırıları

Hakkari ve Iğdır'daki terör saldırıları
Hakkari ve Iğdır'daki terör saldırıları
KAHRAMANMARAŞ (AA) - Elbistan ilçesindeki 4 partinin ilçe başkanı, Hakkari Dağlıca'da ve Iğdır Dilucu'nda düzenlenen terör saldırılarını ortak basın...

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Elbistan ilçesindeki 4 partinin ilçe başkanı, Hakkari Dağlıca'da ve Iğdır Dilucu'nda düzenlenen terör saldırılarını ortak basın bildisi düzenleyerek protesto etti.

Afşin-Elbistan Linyitleri İşletme Müdürlüğü Misafirhanesi'nde yapılan açıklamaya AK Parti ilçe başkanı Yunus Kaan Kısaca, CHP ilçe başkanı Naci Göçmen, SP ilçe başkanı Ali Eminoğlu, BBP ilçe başkanı İbrahim Kılıç katıldı.

Ortak basın bildirisini okuyan BBP ilçe başkanı Kılıç, PKK terör örgütünün Hakkari'nin Dağlıca bölgesinde ve Iğdır'da düzenlediği hain saldırıları da şehit düşen asker ve polislerin ailelerine başsağlığı diledi.

Kılıç, "Ülkemizin ayağındaki terör belası dolayısıyla milletimizin birlik, beraberliği ve ülke bütünlüğümüz için 10 binlerce vatan evladımız hayatlarının baharında şehit düşmüş, masun insanlar yaşamını yitirmiştir. 30 yıldır ülkemizin üzerine karabasan gibi çöken terör belasının verdiği zarar ve yol açtığı tahribat yaşam kalitemizin düşmesini ve refahımızın artmasını engellemiştir. Teröre karşı toplumun tüm kesimlerinin göstereceği duyarlılık ve ortak iradenin ülkemizin en büyük gücü olduğuna inanıyoruz. İnsanımızın birlikte yaşama ve birlikte geleceğe yürüme idealine sıkılan kurşunlar asla muktedir olamayacaktır. Halkımız teröre karşı, kardeşlik hukukunun korunmasındaki ısrarını sürdürecektir. 

Tüm hemşerilerimizi ve vatandaşlarımızı terör konusunda sağduyulu, sorumlu bir tutum ve söylem içinde olmaya davet ediyoruz" dedi.

Kılıç, son olarak "şehitlerimize Allah'tan rahmet, milletimize baş sağlığı, yaralı askerlerimize ise acil şifalar diliyoruz" diye konuştu.