Hastanede şifaya kavuşanlar ile dağıtanlar buluştu

Hastanede şifaya kavuşanlar ile dağıtanlar buluştu
Hastanede şifaya kavuşanlar ile dağıtanlar buluştu
KAHRAMANMARAŞ (AA) - Kahramanmaraş Necip Fazıl Şehir Hastanesi'nde tedavi görerek sağlığına kavuşanlar ile hastalara hizmet eden sağlık çalışanları,...

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Kahramanmaraş Necip Fazıl Şehir Hastanesi'nde tedavi görerek sağlığına kavuşanlar ile hastalara hizmet eden sağlık çalışanları, "Şifaya Kavuşanlar, Dağıtanlar ile Buluşuyor Projesi" kapsamında bir araya geldi.

Hastanenin konferans salonunda düzenlenen etkinlikte, hasta ve hasta yakınlarınca belirlenen sağlık çalışanları ödüllendirildi.

Kahramanmaraş Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Semih Yancar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, projeyle, şifa veren ile alan elin buluşturulmasının amaçlandığını belirtti.

Türkiye 'deki her hastanede günlük yaşanan olaylardan yola çıkarak böyle bir organizasyon yapmaya karar verdiklerini ifade eden Yancar,  projenin Türkiye'de bir ilk olduğunu söyledi.

Hasta yakınlarını da işin içine katarak sağlık çalışanlarıyla buluşturduklarını anlatan Yancar, bu güne kadar çok ciddi hizmetleri olan personelin hasta ve yakınlarının huzurunda ödüllendirildiğini belirterek, "Güzel bir sinerji yakalandı. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi.

- "Hastaların ödülleri şifaya kavuşması"

Hasta yakınlarından Meliha Balkarlı ise geçirdiği trafik kazası sonrası babasının 35 gün boyunca yoğun bakım ünitesinde kaldığını aktardı. 

Şu anda yaşama ümidi olmayan babasının dimdik ayakta olduğunu anlatan Balkarlı, "Babamdan ümidimizi kesmiştik ancak o kadar mesleğine bağlı ilgili ve bilgili bir ekip var ki bize ödül olarak onun sağlığını verdiler" diye konuştu.

Konuşmaların ardından ödüllerini alan sağlık çalışanları ile hasta ve yakınları, düzenlenen kokteyle katıldı.