Hem serinliyorlar hem yüzme öğreniyorlar

Hem serinliyorlar hem yüzme öğreniyorlar
Hem serinliyorlar hem yüzme öğreniyorlar
- Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesince "Havuzları Çocukların Ayağına Götürüyoruz Projesi" kapsamında 11 ilçede kurulan portatif yüzme havuzlarından günde ortalama 2 bin 500 çocuk faydalanıyor - Büyükşehir Belediye Başkanı Erkoç: - "Denize veya havuza gidemeyen yavrularımıza yüzme keyfi yaşatmayı amaçlıyoruz. Böylece öğrencilerimiz okul öncesi moral depolayacak"

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesince 11 ilçede kurulan portatif havuzlara gelen çocuklar hem yüzmeyi öğreniyor hem de serinliyor.

  Türkiye 'de yılın en yüksek sıcaklık değerlerinin ölçüldüğü illerden Kahramanmaraş'ta, Büyükşehir Belediyesi çocuklar için "Havuzları Çocukların Ayağına Götürüyoruz Projesi" hazırladı. Bu kapsamda 11 ilçede kurulan 12 portatif havuzda 2 bin 500 çocuk  yüzme öğrenmeye başladı. Çocuklar, yüzme öğrenmenin yanı sıra kendileri için hazırlanan aktivitelere de katılıyor. 

Engellilerin de düşünüldüğü havuzlarda çocuklar yüzme antrenörleri eşliğinde doyasıya eğleniyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, yaptığı açıklamada, sıcaklıkların mevsim normallerinin üstünde seyrettiği kentte çocukların seveceği farklı bir eğlence modeli geliştirdiklerini söyledi.

Sosyal sorumluluk projelerine önem verdiklerini  vurgulayan Erkoç, "Denize veya havuza gidemeyen yavrularımıza yüzme keyfi yaşatmayı amaçlıyoruz. Böylece öğrencilerimiz okul öncesi moral depolayacaklar. Proje okulların açılacağı 6 Eylül 'e kadar devam edecek. Havuzlardaki hijyene çok dikkat ediyoruz ve bu kapsamda her seans arası temizlik yapılıyor" dedi. 

Havuzdan faydalanan çocuklar ve aileleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç'a teşekkür etti.