İl Emniyet Müdürü Yılmaz, gazetecilerle bir araya geldi

İl Emniyet Müdürü Yılmaz, gazetecilerle bir araya geldi
İl Emniyet Müdürü Yılmaz, gazetecilerle bir araya geldi
KAHRAMANMARAŞ (AA) - İl Emniyet Müdürü Servet Yılmaz, halkın güvenli bir şekilde yaşamlarını sürdürülmesi için üstün gayret sarf ettiklerini...

KAHRAMANMARAŞ (AA) -  İl Emniyet Müdürü Servet Yılmaz, halkın güvenli bir şekilde yaşamlarını sürdürülmesi için üstün gayret sarf ettiklerini söyledi.

Yılmaz, bir pastahanede düzenlendiği basın toplantısında, kentte basit asayiş konularının dışında önemli bir olayın yaşanmadığını söyledi.

Okul önlerinde uyuşturucu maddesi satışıyla ilgili bilgilerin dedikodu düzeyinde olduğunu vurgulayan Yılmaz, "Böyle bir olay yaşanmıyor ancak olursa da gereğini yaparız. Özellikle okul önlerinde gerekli tedbirleri alıyoruz. Okullarda çocuklara yönelik uyuşturucu maddeler hakkında bilgilendirmek yerine velilere yönelik çalışma yapmayı planlıyoruz" dedi. 

İç Güvenlik Paketi'ne ilişkin bir soru üzerine Yılmaz, kanunun çıktığını ancak yönetmeliğini beklediklerini belirtti.

Paketin kendilerine genelge olarak geleceğini anımsatan Yılmaz, şöyle konuştu:

"Güvenlik hizmetlerinin sunulması açısından çok fazla değişikliğe sebep vermeyecek. Bunun sokakta yansıması bugünden farklı olmayacak. Bu daha çok büyükşehirlerdeki toplumsal olaylarda, toplumu infiale sürükleyecek, olayların gelişmesinde yapılacak önleme faaliyetleriyle alakalıdır."