İş adamlarına "Dış Ticaret ve Lojistik" konferansı

İş adamlarına "Dış Ticaret ve Lojistik" konferansı
İş adamlarına "Dış Ticaret ve Lojistik" konferansı
KAHRAMANMARAŞ (AA) - Afşin'de, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve Afşin Ticaret ve Sanayi Odası işbirliği ile "Dış Ticaret ve Lojistik" konulu...

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Afşin'de, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve Afşin Ticaret ve Sanayi Odası işbirliği ile "Dış Ticaret ve Lojistik" konulu konferans düzenlendi.

Afşin Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonunda gerçekleştirilen konferansta, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi'nde görevli Doç. Dr. Burcu Erşahin, Doç. Dr. Ali Haluk Pınar ve Yrd. Dç. Dr. Arif Selim Eren, oda üyelerine ve katılımcılara, Dış Ticaret ve Lojistik konusunda bilgiler sundu.

Konferans öncesi konuşma yapan Afşin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bekir Sıtkı Can, "Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nin 'Büyükşehir Her Yerde Projesi' kapsamında Afşin Ticaret ve Sanayi Odamızla birlikte ortaklaşa 'Dış Ticaret ve Lojistik' konferansı düzenledik. İnşallah bundan sonra daha farklı programlar yaparız ve Afşin'imize elimizden geldiğince katkıda bulunuruz" dedi.

Büyükşehir Belediyesi Mesleki Eğitim Şube Müdürü Mustafa Tuncer Okumuş ise ilçelerde bu tür konferanslar ve mesleki eğitim kursları düzenlediklerini belirtti.

Belediye olarak açtıkları kursu anlatan Okumuş, şunları kaydetti:

"Afşin Ticaret Odamızın talepleri doğrultusunda ilçemizde doğalgaz iç tesisatçılığı kursu açtık. Kursiyerlerimiz Afşin Endüstri Meslek Lisesi'nde eğitimlerine başladılar. Ayrıca Osmanlıca ve Kur'an-ı Kerim kurslarımızı ticaret odamızın bünyesinde gerçekleştireceğiz. Bu tür faaliyetlerin artarak devam etmesini ümit ediyorum."

Okumuş, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç'un talimatıyla ilçede kalıcı bir kurs binası oluşturmak için çalışma başlattıklarını sözlerine ekledi.