İSKEP projesi Kahramanmaraş'ta tanıtıldı

İSKEP projesi Kahramanmaraş'ta tanıtıldı
İSKEP projesi Kahramanmaraş'ta tanıtıldı
- Kahramanmaraş'ta, Türkiye Belediyeler Birliği tarafından Avrupa Birliği finansıyla yürütülen İstihdam İçin Koordinasyon ve Eğitim Projesi ile dezavantajlı bireylerin iş piyasasına katılımının arttırılması hedefleniyor

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Kahramanmaraş'ta, Türkiye Belediyeler Birliği tarafından Avrupa Birliği finansıyla yürütülen İstihdam İçin Koordinasyon ve Eğitim Projesi (İSKEP) ile dezavantajlı bireylerin piyasasına katılımının arttırılması hedefleniyor.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nin de aralarında yer aldığı 12 belediye tarafından yürütülen proje kapsamında Kahramanmaraş'ta tanıtım toplantısı düzenlendi.

İstihdam Kilit Uzmanı Cleofe Guardigli, tarafından sunum yapılan toplantıda proje kapsamında uygulanacak yol belirlendi.

Dezavantajlı bireylerin istihdam edilebilirliğinin arttırılmasına yönelik bir uygulama modeli geliştirmeyi amaçlayan proje kapsamında Büyükşehir Belediyesi bünyesinde Sosyal Hizmetler Destek ve İstihdam Rehberliği Birimi kurulacak.

Birim, 2 yıl sürdürülecek projeyle kentteki engelli bireyler, yoksullar ve çalışan çocukların ailelerini belirleyerek verilecek eğitimden sonra istihdam edilmelerini sağlayacak.

Büyükşehir Belediyesi Engelliler Şube Müdürü ve Proje Koordinatörü Mehmet Fatih Akşam, Sosyal Hizmetler Destek ve İstihdam Rehberliği Birimi'nin yakın zamanda faaliyete gireceğini belirterek "Engelli bireyler, yoksullar ve çalışan çocukların ailelerini belirleyerek bu kişilerin iş piyasasında yer almayı amaçladıkları söyledi.