Jandarma teşkilatının kuruluşunun 176. yıl dönümü

Jandarma teşkilatının kuruluşunun 176. yıl dönümü
Jandarma teşkilatının kuruluşunun 176. yıl dönümü
- İl Jandarma Komutanı Doğan: "Özellikle çağımızın en büyük sıkıntılarından birisi spor yapılmamasıdır. Bu tür etkinliklerle çocuklarımızın ve gençlerimizin spor yapmalarına katkı sağlıyoruz"

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Jandarma teşkilatının kuruluşunun 176. yıl dönümü kapsamında Kahramanmaraş'ta, askeri bir spor olarak bilinen Oryantiring yarışması düzenlendi.

Kapıçam mesire alanında İl Jandarma Komutanlığınca düzenlenen yarışmaya, öğrencilerin de aralarında bulunduğu 250 kişi katıldı.

İl Jandarma Komutanı Coşkun Doğan, burada yaptığı konuşmada, jandarma teşkilatının kuruluşunu çeşitlik etkinlikler kutladıklarını, söz konusu yarışmayı da jandarma teşkilatını tanıtmak için düzenlediklerini belirtti.

Doğan, şunları kaydetti:

"Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza ve gençlerimize faaliyetlerimizi, etkinliklerimizi anlatabilmeyi amaçlıyoruz. Jandarma teşkilatını yakından tamına ve görevlerini öğrenmelerini sağlayacağız. Özellikle çağımızın en büyük sıkıntılarından birisi spor yapılmamasıdır. Bu tür etkinliklerle çocuklarımızın ve gençlerimizin spor yapmalarına katkı sağlıyoruz."

Konuşmaların ardından öğrenciler, harita ve pusula yardımıyla belirlenen hedef noktalarına ulaşarak parkuru tamamladı.

 


    ETİKETLER:

    spor

    ,

    jandarma