Kadir Gecesi'ne doğru

Kadir Gecesi'ne doğru
Kadir Gecesi'ne doğru
KAHRAMANMARAŞ (AA) - Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahiçek ve İl Müftüsü Muhammet Gevher, Kadir...

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahiçek ve İl Müftüsü Muhammet Gevher, Kadir Gecesi dolayısıyla mesaj yayımladı.

Erkoç, mesajında, Ramazan-ı Şerif'in son günlerinde gizli olan Kadir Gecesi'ni idrak etmenin heyecanını yaşadıklarını belirterek, gecenin içinde barındırdığı güzelliklerin Kahramanmaraş ve tüm Türkiye 'yi kuşatmasını temenni etti.

Kadir Gecesi'ni idrak ederken, dünyanın neresinde olursa olsun zulme uğramışlara dua edilmesi gerektiğine işaret eden Erkoç, şunları kaydetti:

"Bu mübarek gece , kalplerimizin kötülüklerden arınmasına, manevi huzurumuzun artmasına, Rabbimiz katındaki kadrimizin yücelmesine vesile olsun. Hiç şüphesiz ramazan ayı boyunca İslam coğrafyasında insanlığa reva görülen zulüm, şiddet ve cinayetlerin üzüntüsünü yüreğimizde yaşadık. Bu vesileyle İslam dünyasının Kadir Gecesi'ni tebrik ediyorum."

Kadir Gecesi'nin hürmetine akan kan ve gözyaşlarının durmasını temenni eden Erkoç, Allah'tan barış ve huzur içinde herkesi Ramazan Bayramı'na eriştirmesini diledi.

- Onikişubat Belediye Başkanı Mahçiçek

Başkan Hanefi Mahçiçek de Ramazan-ı Şerif'te katlanan birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının Kadir Gecesi ile doruk noktasına ulaştığını ifade etti.

Mahçiçek, hayır ve bereketi bünyesinde barındıran, manevi haz ve mutluluğun en üst seviyeye ulaştığı ramazanın son günlerine yaklaşmanın burukluğu içerisinde olduklarını belirtti.

Kadir Gecesi'ne ulaşmanın sevincini yaşadıklarını dile getiren Mahçiçek, tüm duaların kabul edilmesini dileyerek, şunları kaydetti:

"Karanlığın yerine aydınlığı, savaşın yerine barışı, şiddet ve zulmün yerine hukuk ve adaleti, kin ve nefretin yerine sevgi ve hoşgörüyü öneren yüce kitabımız Kur'an-ı Kerim'in inmeye başladığı bu gecenin feyzinden ve ecrinden en iyi şekilde istifade edelim. Bu duygu ve düşüncelerle tüm İslam Aleminin mübarek Kadir Gecesi'ni kutluyor, bu gecenin yüzü suyu hürmetine tüm İslam coğrafyasına barış, kardeşlik ve mutluluğun egemen olmasını diliyorum." 

- İl Müftüsü Gevher

İl Müftüsü Muhammet Gevher ise Kadir Gecesi'nin unutularak ya da bilmeyerek işlenen günahlardan kurtulmak için bir fırsat olduğunu kaydetti.

Gevher, şunları kaydetti:

"Sema kapılarının açılarak esenlik ve güvenliğin her tarafa yayılacağı, Cenab-ı Mevla'ya açılan ellerin, yükselen dua ve yakarışların kabul edileceğinin bildirildiği bu geceyi 'bin aydan daha hayırlı" kılan, Kur'an-ı Kerim'in bu gecede indirilmeye başlamasıdır. Kadir gecesini idrak etmenin ve ondan nasiplenmenin yolu Kur'an-ı Kerim'in eşsiz mesajını anlamaktan ve onun aydınlattığı istikamette yürümekten geçer."