Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Erkoç'tan "kınama"

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Erkoç'tan "kınama"
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Erkoç'tan "kınama"
KAHRAMANMARAŞ (AA) - Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, II. Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarı açılış töreni sırasında tören...

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, II. Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarı açılış töreni sırasında tören alanını terk ederek basına nezaket dışı, hakaret içeren ifadelerle açıklamalarda bulunduğunu belirttiği  MHP Milletvekili Sefer Aycan'ı kınadı.

Erkoç, yaptığı yazılı açıklamada, KAFUM'da gerçekleşen söz konusu fuarın açılış töreni sırasında tören alanını terk eden MHP Milletvekili Aycan'ın davranış ve sözlerinin siyasi , nezaket ve üslup açısından "hoş olmayan, yersiz, yakışıksız, eleştiri dozunun üzerinde bir durum" arz ettiğini belirtti.

Aycan'ın "terbiyesizlik yapıldı" şeklindeki ifadelerini kentin siyaseti açısından "büyük bir talihsiz" olarak değerlendiren Erkoç, "Şahsıma yapılan, eleştiri üslubunun üzerinde hakaret içeren ifadeleri kabul etmeyerek reddediyor ve MHP Milletvekili Sefer Aycan'ı açıklamasındaki 'terbiyesizlik' ifadesinden dolayı şiddetle kınıyor ve kullandığı nezaket dışı, hakaret içeren ifadeleri kendisine iade ediyorum. Sefer Aycan'ın kullandığı 'terbiyesizlik' ifadesi sağlıklı bir ruh halini yansıtmıyor" açıklamasında bulundu. 

II. Tarım ve Gıda Fuarı'nı düzenleyen kurumun Büyükşehir Belediyesine ait olmadığını, programa, destek veren kurum ve kuruluşlardan sadece birisi olduklarını hatırlatan Erkoç, programın sekreteryasını da kendilerinin yürütmediğini kaydederek, konuşma hakkı vermemek gibi bir durumlarının söz konusu olamayacağını ifade etti.