Kahramanmaraş Büyükşehir'den Yazarlık Atölyesi

Kahramanmaraş Büyükşehir'den Yazarlık Atölyesi
Kahramanmaraş Büyükşehir'den Yazarlık Atölyesi
KAHRAMANMARAŞ (AA) - Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından meslek edindirme kursları kapsamında Yazarlık Atölyesi kuruldu.Sağlık ve Sosyal...

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından meslek edindirme kursları kapsamında Yazarlık Atölyesi kuruldu.

Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Meslek Eğitim Şube Müdürlüğünce düzenlenen Yazarlık Atölyesi kursuna 42 kursiyer müracaat etti.

Eğitimci Yazar Ramazan Avcı'nın denetiminde verilen kursta, üniversite öğrencilerinden oluşan 20 kişilik ayrı bir grubun daha ders aldığı atölyede, 14 kişilik ikinci bir grup kursa katılmak için bekliyor.

Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi'nde devam eden kurslara ilişkin görüşlerini dile getiren Mesleki Eğitim Şube Müdürü Mustafa Tuncer Okumuş "Şairler ve yazarlar kenti Kahramanmaraş'ımıza böyle bir kursun ayrı bir heyecan kattığını düşünüyoruz. Kursumuz üç ay sürecek ve üç ayın sonunda tekrar açılacak" diye konuştu.

Kursiyerler ise meslek edindirme adına düzenlenen kurslardan memnun olduklarını belirterek, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç başta olmak üzere emeği geçenlere teşekkür etti.