Kahramanmaraş Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Yancar:

Kahramanmaraş Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Yancar:
Kahramanmaraş Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Yancar:
- "Kahramanmaraş, büyükşehirler içerisinde sağlık hizmeti memnuniyetinde Türkiye birincisi"

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Kahramanmaraş Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Semih Yancar, Kahramanmaraş'ın büyükşehirler içerisinde sağlık hizmeti memnuniyetinde Türkiye birinci olduğunu söyledi.

Yancar, Genel Sekreterlikte düzenlediği basın toplantısında, bu yıl yaptıkları yatırımlar ve yürüttükleri projelerle ilgili bilgi verdi.

Bütün sağlık çalışanlarının halka kaliteli hizmet sunmak için gayret ettiğini belirten Yancar, şöyle konuştu:

"Kahramanmaraş, büyükşehirler içerisinde sağlık hizmeti memnuniyetinde Türkiye birincisi. Aynı zamanda kamu hastaneleri değerlendirme kriterlerinde de bine yakın kriter içerisinde toplam puanlarıyla Türkiye birincisi. Biz de bu birinciliği tescil etmek ve halkımıza en üst sağlık hizmetini sunabilmek için çaba sarf ediyoruz. Kent merkezinde sağlık alanında sunmadığımız bir hizmetin kalmamasını istiyoruz."

İlde sağlık hizmeti memnuniyetinin yüzde 35'lerden 80'lere yükseldiğini kaydeden Yancar, bu oranı 85-90'lara çıkarmayı hedeflediklerini belirtti.

Vatandaştaki sağlık hizmeti beklentisinin değiştiğini dile getiren Yancar, "doğru doktor, doğru tanı ve doğru tedavinin hasta memnuniyeti için yetmediğini", tüm hizmetlerin üst düzeyde olması gerektiğini sözlerine ekledi.