Kahramanmaraşlı kadınlar "Bayram Çarşısı" açtı

Kahramanmaraşlı kadınlar "Bayram Çarşısı" açtı
Kahramanmaraşlı kadınlar "Bayram Çarşısı" açtı
- Kahramanmaraş'ta mikrokrediden faydalanan girişimci kadınlar, açtıkları çarşıda el emeği ürünlerini sergiliyor - Girişimci Sevgi Tanır: "Bayram öncesi kazandığımız paralarla kurbanlık almayı düşünüyoruz"

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Kahramanmaraş'ta mikrokrediden yararlanan girişimci kadınlar, açtıkları Bayram Çarşısı'nda el emeği ürünlerini satarak aile bütçelerine destek oluyor.

Kahramanmaraş Mikrofinans Şubesi'nden mikrokredi kullanan 28 kadın , Karacasu TOKİ Konutları'nda kendi imkanlarıyla hazırladıkları gıdadan el işi ürünlere, hediyeli eşyadan bayram ihtiyaçlarına kadar ürünleri satışa sunuyor. Çarşıda istihdam da sağlayan kadınlar, ev ekonomilerine katkıda bulunuyor. 

Kahramanmaraş Mikrofinans Şube Müdür Yardımcısı Elif Şahan, gazetecilere yaptığı açıklamada, girişimci kadınların her zaman yanlarında olduklarını söyledi.

Mikrokrediden faydalanan kadınların bir araya gelerek çarşı açtığını ifade eden Şahan, "Üyelerimiz, çarşıda genellikle kendi ürettikleri ürünlerin satışı yapıyor. Bayramda hem vatandaşların ayağına kadar gelip satış yapılıyor hem de üyelerimiz aile ekonomilerine katkı sağlıyor" dedi.

Girişimcilerden Sevgi Tanır ise mikrokredi sayesinde para kazanmanın mutluluğunu yaşadıklarını vurguladı.

Çarşıda da birliktelik örneği gösterdiklerini vurgulayan Tanır, "Bayramda böyle bir çarşıya ihtiyaç vardı. Şimdi ürünlerimizi herkesin ayağına getirmiş olduk. Fiyatlarımız da çok uygun. Bayram öncesi kazandığımız paralarla kurbanlık almayı düşünüyoruz" diye konuştu.

Ayşegül Yılıdır da mikrokredi sayesinde güveninin arttığını ve işini daha büyütmeyi planladığını kaydetti.


  ETİKETLER:

  Aile

  ,

  Kadın

  ,

  Para

  ,

  zaman