Kahramanmaraş'ta atık ambalaj toplama projesi

Kahramanmaraş'ta atık ambalaj toplama projesi
Kahramanmaraş'ta atık ambalaj toplama projesi
KAHRAMANMARAŞ (AA) - Kahramanmaraş'ta Merkez Onikişubat Belediyesi ve Kahramanmaraş Kağıt Sanayisi işbirliği ile atık ambalaj toplama projesi...

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Kahramanmaraş'ta Merkez Onikişubat Belediyesi ve Kahramanmaraş Kağıt Sanayisi işbirliği ile atık ambalaj toplama projesi başlatıldı.

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Necip Fazıl Kültür Merkezi'nde düzenlenen proje tanıtımında yaptığı konuşmada, Çevre Koruma ve Kontrol Şube Müdürlüğü ile Kahramanmaraş Kağıt Sanayi işbirliğiyle düzenlenen atık ambalaj toplama projesi kapsamında 50 geri dönüşüm evi, 5 toplama aracı, 120 ambalaj atığı toplama kutusu oluşturularak, ayda 170 ton ambalaj atığı toplanacağını söyledi.

"Onikişubat'ı daha yaşanılabilir bir kent yapacağız" diyerek yola çıktıklarını ifade eden Mahçiçek, bu bağlamda bir ilki daha gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti.

Onikişubat Belediyesi'nin ilçede yaşayan insanları temiz bir çevre, temiz bir ortam içerisinde yaşamalarını temin bakımından yine bir ilke daha imza attığını dile getiren Mahçiçek, şöyle konuştu:

"Biz ilk günden beri 'Onikişubat'ı daha hijyenik, daha yaşanılabilir bir kent yapacağız' dedik. İşte bu bağlamda bu gün bir ilk daha uygulamaya koyuyoruz. Kahramanmaraş'ta, bizim bölgemizde yani Onikişubat bölgemizde ayda 170 ton ambalaj atığı toplanıyor. Bu ambalaj atıklarını, düzenlediğimiz bu yeni konseptlerle toplayacağız, ekonomik olarak değerlendireceğiz. Hem belediyemize kaynak sağlayacağız, katkı sağlayacağız hem de daha duyarlı bir çevreye, daha temiz bir çevreye kavuşmuş olacağız. Biz her zaman Kahramanmaraş'ımıza, Onikişubatımıza ilkler getirmeye gayret ediyoruz. Daha güzel bir yaşam ortamı temin etmeye çalışıyoruz."

Onikişubatlı vatandaşların her şeyin en güzeline layık olduğunu ifade eden Mahçiçek, proje paydaşı Kahramanmaraş Kağıt Sanayisine de teşekkür etti.