Kahramanmaraş'ta "Bilim Fuarı" açıldı

Kahramanmaraş'ta "Bilim Fuarı" açıldı
Kahramanmaraş'ta "Bilim Fuarı" açıldı
KAHRAMANMARAŞ (AA) - Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında imzalanan "Eğitimde İşbirliği Protokolü" kapsamında Afşin'de bilim fuarı...

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında imzalanan "Eğitimde İşbirliği Protokolü" kapsamında Afşin'de bilim fuarı açıldı.

Afşin Anadolu Lisesi öğretmenleri öncülüğünde yapılan fuarda, öğrenciler hazırladıkları projeleri davetlilerin beğenisine sundu. Fuarı izlemeye gelen davetliler, öğrencilerin yaptıkları deneyleri ilgiyle takip etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Mahir Turan, Afşin Anadolu Lisesi'nde düzenlenen fuarda, yaptığı konuşmada, 7 alanda 35 projenin sergilendiğini söyledi.

Fuarın öğrencilerde bilim kültürünün geliştirilmesine yönelik yapıldığını söyleyen Turan, bilimin ve bilimsel çalışmaların yeni nesiller tarafından benimsenmesinin teşvik edilmesi, bilimin günlük hayatla ilişkilendirilmesi, öğrenciler tarafından yaşayarak öğrenilmesinin günümüzdeki bilimsel gelişmelerin takip edilmesi ve yeni projelerin ortaya atılmasının çok önemli olduğunu kaydetti.

Afşin Anadolu Lisesi Müdürü Cabir Tercan ise fuarın bir başlangıç olduğunu, ileriki yıllarda geliştirilerek yeni projelerin devam edeceğini ifade etti.