Kahramanmaraş'ta evde temizlik hizmeti

Kahramanmaraş'ta evde temizlik hizmeti
Kahramanmaraş'ta evde temizlik hizmeti
- Afşin Belediye Başkanı Güven: "Yalnız yaşayan ve kimsesi olmayan yaşlı teyzelerimizin, amcalarımızın evlerini temizliyoruz"

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Afşin Belediyesince yaşlı ve engelli vatandaşların evlerini temizlemek için çalışma başlatıldı.

Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven, yaptığı açıklamada, yaşlı ve yardıma muhtaç vatandaşların dünden bugüne kültür değerlerini, örf ve adetleri yarına taşımayı sağlayan en değerli varlıklar olduğunu belirtti.

Yaşlı ve yardım muhtaç insanlara hizmet etmekten onuru dile getiren Güven, "Ömürlerinin çoğunu vatanına ve milletine hizmet ederek geçirmiş vatandaşlarımıza sahip çıkmak, yaşlılık dönemlerinde ömürlerinin sonuna kadar insan onuruna yakışır bir şekilde yaşamalarını sağlamak için onların sorunlarına çözüm yolu bulmak, millet olarak hepimizin yapması gereken insani bir görevdir" dedi.

Belediye ekiplerince 30 hanenin tespit edildiğini dile getiren Güven, buraların temizliğine başladığını kaydetti.

Bu hizmetlerin sürekli olacağına vurgu yapan Güven, "Yalnız yaşayan ve kimsesi olmayan yaşlı teyzelerimizin, amcalarımızın evlerini temizliyoruz. İnşallah bu hizmetimizi sürekli ve arttırarak sürdürme hedefindeyiz" diye konuştu.

Güven, düşkün ve kimsesiz vatandaşlara söz konusu hizmeti vermeyi, insani ve ahlaki görev olarak gördüklerini sözlerine ekledi.

 


  ETİKETLER:

  Fatih

  ,

  Belediye

  ,

  kültür

  ,

  engelli

  ,

  hizmet