Kahramanmaraş'ta güreş turnuvası ve ebru resim sergisi

Kahramanmaraş'ta güreş turnuvası ve ebru resim sergisi
Kahramanmaraş'ta güreş turnuvası ve ebru resim sergisi
KAHRAMANMARAŞ (AA) - Afşin Kaymakamlığınca yürütülen "Proje Kenti Afşin" kapsamında, Arıtaş İlk ve Ortaokulu tarafından "Arıtaş Mahallesi Güreş...

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Afşin Kaymakamlığınca yürütülen " Proje Kenti Afşin" kapsamında, Arıtaş İlk ve Ortaokulu tarafından "Arıtaş Mahallesi Güreş Turnuvası ve Ebru Resim Sergisi" projesi uygulandı.

Arıtaş güreş sahasında gerçekleşen projenin açılışını, Afşin Kaymakamı Fatih Aksoy ve İlçe Milli eğitim Müdürü Mustafa Mahir Turan yaptı.

Afşin Kaymakamı Fatih Aksoy, burada yaptığı konuşmada, geçtiğimiz aralık ayından itibaren, ilçede bir takım hedeflere ulaşmak için "Proje Kenti Afşin" adıyla okullara ve kurumlara proje çağrısında bulunduklarını belirtti.

Bu kapsamda okullar ve kurumların hazırladıkları 181 projeyi uygulamak için Afşin Kaymakamlığına sunduklarını dile getiren Aksoy, bu projelerden bir çoğunun uygulandığını ve çok güzel ortamlara sahne olduğunu belirterek, "İlçemizde birlik ve beraberliğin yanı sıra bir hareketlilik kazandırdığına inanıyorum. Şuanda Arıtaş İlk ve Ortaokulumuz tarafından hazırlanan hızlı ve zeki spor organizasyonu, ebru sanatı çalışmaları ve güreş turnuvası için toplandık. Afşinimizde gerçekten görmek istediğimiz tablo buydu, emeği geçen bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Arıtaş İlk ve Ortaokulu Müdürü Ali Kılınç ise projede emekleri bulunan öğrencilere ve öğretmenlere teşekkür etti.

Konuşmaların ardından, öğrenciler parkur yarışmalarında ve güreş turnuvasında birbirleriyle kıyasıya mücadele etti. Daha sonra etkinliğe katılan misafirler, öğrenciler tarafından hazırlanan ebru resim sergisini gezdi.


  ETİKETLER:

  spor

  ,

  Fatih

  ,

  Resim

  ,

  Proje

  ,

  ilçe

  ,

  eğitim

  ,

  Birlik

  ,

  Aralık