Kahramanmaraş'ta Halk Eğitimin yıl sonu sergisi

Kahramanmaraş'ta Halk Eğitimin yıl sonu sergisi
Kahramanmaraş'ta Halk Eğitimin yıl sonu sergisi
KAHRAMANMARAŞ (AA) - Pazarcık Halk Eğitim Merkezi (HEM) Müdürlüğünce Büyüknacar Mahallesi'nde yıl sonu sergisi açıldı.HEM Müdürü İrfan Gökceren,...

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Pazarcık Halk Eğitim Merkezi (HEM) Müdürlüğünce Büyüknacar Mahallesi'nde yıl sonu sergisi açıldı.

HEM Müdürü İrfan Gökceren, törende yaptığı konuşmada, her yıl sosyal , kültürel, mesleki teknik, okuma-yazma gibi birçok alanda kurs açtıklarını, çok sayıda kursiyer yetiştirerek gençleri meslek sahibi yapmanın gururunu yaşadıklarını söyledi.

Çeşitli dallarda 50 kurs açtıklarını, bu kurslara bin 220 kişinin katıldığını dile getiren Gökceren, şunları kaydetti:

"Aralarında yaşlı bakımı, sürü yönetimi, evde çocuk bakımında bulunduğu istihdama yönelik kurslar açtık. Bundan sonraki kurslarımız da istihdama yönelik olacaktır. Pazarcık'ın istek ve ihtiyacına göre daha farklı alanlarda istihdama yönelik kurslar açmayı düşünüyoruz. Vatandaşlarımızdan bu yönde bir talep bekliyoruz. Hangi alanlarda açık ve ihtiyaç olduğunu bizlere iletmeleri halinde önümüzdeki günlerde ve yıllarda aklınıza gelebilecek her türlü aktiviteyi bizlere aktardığınız taktirde bu talepleri değerlendireceğiz."

Gökceren, el becerilerinin topluma açık olması için gayret göstermeye devam edeceklerini belirtti.

Konuşmaların ardından kursiyerlere sertifikaları verildi.

Açılışa, Pazarcık Kaymakamı Mehmet Boztepe, Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Nabi Aslan, İlçe Emniyet Müdürü Fırat Güneş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çilo, kursiyerler ve veliler katıldı.