Kahramanmaraş'ta işitme engelliler için dikiş-nakış kursu

Kahramanmaraş'ta işitme engelliler için dikiş-nakış kursu
Kahramanmaraş'ta işitme engelliler için dikiş-nakış kursu
KAHRAMANMARAŞ (AA) - Merkez Onikişubat ilçesinde belediye ve İş-Kur işbirliğiyle işitme engelli kadınlara yönelik dikiş nakış kursu düzenlendi.İşitme...

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Merkez Onikişubat ilçesinde belediye ve İş -Kur işbirliğiyle işitme engelli kadınlara yönelik dikiş nakış kursu düzenlendi.

İşitme engelli kadınlara meslek edindirilmesi ve sosyo ekonomik yaşama kazandırılması amacıyla düzenlenen kursa 10 kursiyer katıldı.

Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek gazetecilere yaptığı açıklamada, engelli vatandaşlara yönelik çalışmalara büyük önem verdiklerini belirtti.

Engellilerin sosyal yaşama kazandırılması için her türlü adımı atmaya devam edeceklerini ifade eden Mahçiçek, "Engelli vatandaşlarımızı asla yalnız bırakmıyoruz. Her alanda gece gündüz demeden çalışan belediyemiz, engelli vatandaşlarımız içinde projeler üretip, hayata geçiriyor. Bu da onlardan bir tanesi ve güzel sonuçlar almaya başladık. Kursa katılan kadınlarımız, hem keyifli vakit geçiriyor, hem de kendi gelirlerini kazanıyorlar" dedi.

Mahçiçek, belediye olarak engelli vatandaşların engellerini aşmaları için daima onların yanlarında olmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.


  ETİKETLER:

  İŞKUR

  ,

  Belediye

  ,

  Gece

  ,

  ,

  sosyal

  ,

  engelli