Kahramanmaraş'ta kağıt fabrikasında yangın

Kahramanmaraş'ta kağıt fabrikasında yangın
Kahramanmaraş'ta kağıt fabrikasında yangın
- Dulkadiroğlu ilçesindeki fabrikanın hurda kağıt bölümünde çıkan yangına Kahramanmaraş'ın yanı sıra, Gaziantep'ten gelen itfaiye ekipleri de müdahale ediyor

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Merkez Dulkadiroğlu ilçesindeki bir kağıt ve ambalaj fabrikasının hurda kağıt bölümünde çıkan yangına itfaiye ekipleri müdahale ediyor.

Alınan bilgiye göre, Gaziantep karayolunun 1. kilometresinde faaliyet gösteren bir kağıt ve ambalaj fabrikasının geri dönüştürülmek üzere açık havada toplanan hurda kağıt deposunda henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Tonlarca atık kağıdın depolandığı bölümü etkisi altına alan yangına Kahramanmaraş'ın yanı sıra, Gaziantep'ten sevk edilen çok sayıda itfaiye ekibi müdahale ediyor. 

Alevlerin diğer bölümlerine sıçramaması için yoğun çaba sarf ededen ekipler, yanan kağıtları makineleriyle başka bir alanda topladı. Yangından kurtarılan malzemeler ise forkliftlerle bölgeden uzaklaştırıldı.

Yangının meydana geldiği alana gelen Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Cahit Küçükönder de söndürme çalışmalarına katıldı.

Küçükönder, Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürlüğünden yangına müdahale için helikopter desteği istediklerini söyledi. Ekiplerin tamamının yangına müdahale ettiğini belirten Küçükönder, ayrıca Gaziantep'ten de takviye ekip gönderildiğini kaydetti.

Yangını söndürme çalışmaları devam ediyor.