Kahramanmaraş'ta 'Kent ve Panorama Müzesi' projesi

Kahramanmaraş'ta 'Kent ve Panorama Müzesi' projesi
Kahramanmaraş'ta 'Kent ve Panorama Müzesi' projesi
KAHRAMANMARAŞ (AA) - Kahramanmaraş'ta kurulması planlanan 'Kent ve Panorama Müzesi' projesi kapsamında Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Doğu Akdeniz...

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Kahramanmaraş'ta kurulması planlanan 'Kent ve Panorama Müzesi' projesi kapsamında Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı arasında protokol imzalandığı bildirildi.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Ağır, yaptığı yazılı açıklamada, bölgede turizmin çeşitlendirilmesi ve alternatif olanaklarının artırılmasıyla sektörde ekonomik değerinin yükseltilmesinin amaçlandığını belirtti.

Kurulması planlanan Kent ve Panorama Müzesi için Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı ile protokol imzaladıklarını vurgulayan Ağır, şunları kaydetti:

"Kahramanmaraş, tarihi ve kültürel birikimine sahip. Müzemiz; kentin tarihi, coğrafyası, ekonomisi, tarımı, sanayisi, kültürü, doğal güzellikleri, yemek ve mutfak kültürü gibi konuların yanı sıra belediye hizmetlerinin de tanıtımının ziyaretçilere teknolojik ortamda sunulduğu yer olacaktır."